Wpis z mikrobloga

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: najgorsze jest teraz to, że to co media podają i wgl wszyscy że hurr durr górnicy miliarty wypłaty i jeszcze źle, to wielkie brednie. 99% ludzi wypowiadających się ludzi nie wie nic w temacie ale jak to u nas każdy najmądrzejszy. wypłaty wcale nie są takie wysokie, dodatkowe pensje i węgiel? no okej ale to jak im zazdrościsz to idź tam i pracuj na kopalnii. historie, które u mnie chodzą
@Mr_Swistak: ok ja wiem ze nie maja kokosów ci pod ziemia, ale ja za 3 razy tyle egiel musze kupic do domu jak mnie wywala to nikt mi nic nie da zeby przezy z miesiac, mam tylko goła pensję. Wiem ze najwiecej kasy biora ze zwiazków i z zarzadu ale górnicy powinni zrozumiec ze jest wiele trudnych zawodów mało płatnych i nie sa święci zeby im dokładać. Nie te czasy. Powinni
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: ale to skoro Ty i inni pozawalacie na ruchanie siebie to czemu oni mają na to pozwolić?:D tak jak wielu ludzi w wywiadach mówiło na strajkach, to jest chyba ostatnia nasza możliwość żeby pokazać że nie damy się rżnąć w dupe. Jak teraz oni odpuszczą, to równie dobrze możemy już wyjeżdzać z kraju. Ja osobiście mam nadzieję, że nastąpi eskalacja tych protestów na inne branże. W radiu coś mówili o
@Mr_Swistak: eskalacji nie bedzie bo ludzie 20 lat temu #!$%@? wszystko, teraz pan Mietek własciciel warsztatu i pani Zosia co ma 1200 na reke ze sprztania nie pójda strajkowac bo maja cos do stracenia i nikt im nie da przejściówki na dwa lata i zapomogi za odejscie z pracy albo was zamkna albo wezma sie górnicy i pomysla jak znaleźć nowego własciciela który zrobi porzadek
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: pożyjemy zobaczymy. As w rękawie pod postacią 40k zatrudnionych w kompanii, gdzie jestem pewien że w ostateczności każdy z nich pójdzie na strajk+ich rodziny(łącznie pewnie z 160k ludzi) i wszyscy ludzie pracujący w branżach naokoło(transport, usługi i wszelka branża produkcyjna jak firmy kopex itd itp)niech nawet przyjdzie połowa, to to i tak będzie niesamowita siła ludzka
@Mr_Swistak: no jest to as w rekawie, tylko wiesz teraz im powiedza spoko pracujcie a za 2 lata nastepny rrad ich bedzie zamykał. Brzeszcze z Silesia z 10 lat temu chcieli zamykac podzielili na 2 i potem mówili ze i tak silesie zamkną. Brzeszcze spisali na straty bo im sie to opłaca teraz moze utrzymaja zatrudnienie i kazdy bedzie udawał ze robi a za 2 lata jak sie rzad zmieni to