Wpis z mikrobloga

#mipad #xiaomi #mikey #pokazzakupy #aliexpress

Jak macie pytania to mówcie

Na początek:
*zabójcza wręcz płynność interfejsu, miui jest dużo cięższe od stocka (chociaż nie tak ciężkie jak np touchwiz), zero jakichkolwiek zwolnien nawet przy sciaganiu i instalowaniu kilku aplikacji, wlaczonym facebooku itd. w porównaniu do obecnego mojego nexusa 4, który wolny też nie jest - rakieta

*zdjęcia:
jutro postaram się zrobić więcej, dzisiaj zrobiłem tylko #gotujzwykopem #pierogi
nexus ma sredni aparat, ale nie mam na razie do czego porównać. jutro porównam z bdb aparatem Lumii 920.

http://i.imgur.com/wrPsOXV.jpg

http://i.imgur.com/q7hCQPf.jpg

*wyposażenie
standardowo dla xiaomi tekturka, do tego bolec do wyciągania kart sd, ja dostałem jeszcze mikey i folie

*Mikey:
ZAJEBISTA sprawa. co prawda czytalem ze niektorzy narzekaja ze raz dziala raz nie (to sie okaze), poki co mega. Czemu?
Za 2 dolary... Fizyczny przycisk. W telefonie nie ma to wiekszego sensu (czesto trzeba wyjmowac bo sluchawki chociazby), ale w tablecie fajne. Jak leze i czytam to ustawiam tam sobie przycisk back (mialem taki przycisk w Plug Force, swietnie sie sprawdza w duzych urzadzeniach, nei trzeba reka ruszac), na dwa kliki mam on/off obracanie ekranu, na przytrzymanie print screena. Kombinacji jest bardzo dużo

Suchawki Xiaomi Pistons v2 (mozna wybrac w eq jakie sie ma i dopasowuje niby do nich dzwiek) obslugiwane maja pilota ajfonowego (a to chyba rzadkie w andku bo patenty appla)

*Jakość wykonania
Plastik z tyłu preferowałbym bardziej matowy, ale i tak lepszy jaościowo niz samsungi xD
Nosze w świetnym bookcoverze dedykowanym (kilkanascie usd), takim jak w ipadach. mozna sobie zlozyc i trzymac jako rączke lub podstawkę.

Dodatkowo
*MIUI! Uzywam od 2 lat w nexusie 4, jest to absolutnie najlepszy rom jaki wymyslono (nie bede sie rozpisywac. raz zainstalujesz to nie wrocisz na zaden inny) i jesli tylko ma sie w miare wydajny sprzet to polecam.
*mozliwosc wyłączenia dotykowych przyciskow (ale nie tych ekranowych tylko tych pod ekranem). Przydatne gdy chcesz sobie uzywac sprzetu poziomo, nie przeszkadza reka. skrot power vol je przywraca. mozna je tez wylaczyc i wlaczyc systemowe klawisze (dowolnie je konfigurujac, kolejnosc itd).
*bateria o 10 rano 70%, teraz po calym dniu zabawy 20%
*jest dioda led na powiadomienia
*book cover odblokowuje urzadzenie (podobnie jak #miband, który mi przyjdzie za pare tyg)

Quadrant Benchmark (ale na liście on nie ma zadnych nowych urzadzen)
http://i.imgur.com/fuYwNIV.png

Antutu:
http://en.miui.com/data/attachment/forum/201405/16/111334hqli790k9r7vm9j2.png.thumb.jpg
test nie moj

Oczywiscie polecam bardzo, teraz sie nie oplaca brac ze wzgledu na dolca (ja dorwalem igła uzywke), ale dobry tablet z jedynymi slusznymi proporcjami (chyba ze ktos tylko filmy i gry) to albo MiPad, albo Nokia N1 (jak wyjdzie, poki co wyprzedali stock w 4 minuty), albo Nexus 9 za milion złotych.

Coś chcecie wiedzieć?

@printf
@gorush
@EugeniuszGeniusz
  • 14
@Lanc: Nie

Obsługuje modemy na usb

Dla mnie 3g to rzecz fajna, ale niewarta swojej ceny. Jednym kliknieciem mam tethering z telefonu gdzie mam taka ilosc pakietu, której nie jestem w stanie wykorzystać.

W tej cenie chyba nie dorwiesz nic z modemem.
@ldm666: to nie dla mnie. Mam LG G2 i większego ekranu nie potrzebuję. Miałem w domu tablet od znajomej przez jakiś tydzień (przyniosła do aktualizacji fw i nie miała czasu odebrać). Jakoś z 2x się nim bawiłem po 20-30 minut i tyle. Za duże to dla mnie ;)

Tablet dla mojego różowego, który ma Nokię E6 i tethering z niej nie działa z andkami (tworzy sieć ad-hoc). Dlatego by się zdał
aha,
mipad ma oczywiscie odblokowany bootloader, rootujemy w ciagu 60 sekund, restart urzadzenia to z 30 sekund, bardzo szybko. wszelki updaty bardzo sprawne, OTG z miuipolska.
4.4.4, w tym miechu dostaje 5.0
@ldm666: kurcze, mam galaxy tab s8.4 i nie oplaca mi sie wymieniac na mipada, a nie mam czasu wgrywac jakiegos custom roma, a touchwiz nawet tak poteznego tableta potrafi czasami zmulic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Re-volt: nie mowie o mipadzie, tylko o TW, posiedzisz chwile, wgrasz sobie soft samsunga bez bloatu i odchudzony. przestanie tak mulic, wywalisz smieci. zostanie tylko brzydota ;)