Wpis z mikrobloga

@beeper: Po pierwsze - masz we mnie obserwatora tagu (i tak uważam że z wejścia zasługujesz na tag autorski). Po drugie, opowiedz jak formujesz skórę do konkretnego kształtu (kopyto jakieś czy cuś?).
Masz u mnie wykop jak zrobisz artykuł z prezentacją krok po kroku wykonania takiej pierdółki na mazaki.
Tak czy siak, gratki że Ci się chce i że Ci to wychodzi. Zawsze doceniam takie rzeczy. Pozdro.
@beeper: Wiesz co, właśnie sprawiłeś że pomyślałem "a gdyby tak pieprznąć wszystko i kupić narzędzia do skóry". Od dłuższego czasu myślałem nad robieniem wyrobów ze skóry, a ostatnio zobaczyłem na wypoku kilka tak ładnych rękodzieł że w końcu się przełamałem :D
@Sandman: Formowanie skóry na kopytku, w przypadku tak małych elementów nie ma za bardzo sensu i nie wiem w sumie czy da się osiągnąć taki efekt, po za tym nie mam kopytka ;)

Formowanie w tym przypadku przebiegało tak:
- namoczenie skóry
- ręczne wstępne formowanie
- naciąganie na szablon (w pierwszym przypadku był to po prostu długopis)
- użycie ścisków i kawałków twardego plastiku do dociągnięcia formy i zostawienie na
@beeper: Mógłbym wiedzieć jakie narzędzia najlepiej kupić na początek? Szydło, igły, radełko to wiadomo. A czy groover i/lub beveler są koniecznie potrzebne? Na Twoich tworach nie widzę chyba żebyś używał tych narzędzi. I czemu ciężko o chemię i materiały? W sklepie internetowym juchcik jest jej całkiem sporo, chyba że o czymś nie wiem.
@xerxes931: No właśnie juchcik to jedyne miejsce ale nie wszystko jest zawsze dostępne. Zamówiłem kilka rzeczy od chińczyków, zobaczę jak to wyjdzie bo mają dużo taniej, szczególnie okucia kaletnicze.. Jeśli chodzi o narzędzia to tak jak piszesz, szydło ręczne, igły, radełko, nóż do cięcia, nić slam. Dokładnie takie zakupy zrobiłem na początek. Jak Ci się spodoba takie hobby to możesz zamawiać inne narzędzia. Ja poźniej kupiłem wybijak do otworów pod szef