Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #informatyka

Mireczki...
Dlaczego access point połączony w trybie Universal Repeater do routera ZTE, rozszerzający zasięg WiFi w moim domu, traktuje urządzenia które są podłączone do tego AP tak jakby były w innej sieci?

Jestem w miejscu, gdzie mam lepszy zasięg i łącze się z routerem oraz mam device który na 100% łączy się z AP i nie mogę ich wzajemnie pingować.
Czy to dlatego, że router nie ma WDS? Ma to jakiś związek?
  • 2
@reybanger: Działanie trybu Universal Repeater nie działa zawsze w ten sposób że tworzy tą samą sieć. Często tryb Universal Repeater oznacza jednoczesną pracę w trybie Client i AP - tym samym możliwe jest, że część rozszerzonej sieć jest maskowana adresem repeatera. Stąd problem.

WDS pozwala na pełne przekazywanie ramek Ethernet więc to może być przyczyna - ale tryb Universal Repeater raczej nie używa trybu np. Station-WDS.
@brokenik: Dzięki za odpowiedź. A wiesz może jak to rozwiązać? Chodzi o to, że mam drukarkę sieciową w segmencie sieci, który stoi za AP i nie da się drukować z niektórych częsci domu... a właściwie z tej częsci gdzie głownie się przebywa..