Wpis z mikrobloga

witam, zakupiłem wczoraj laptop firmy lenovo g50-70 i mam ogromny problem z połączeniem się z siecią Wi-Fi. Otóż wyświetla mi się, że połączono, aczkolwiek nie mogę korzystać z internetu, wyskakuje błąd, że brak sieci. Nie jest to wina sieci, ponieważ wszystkie inne domowe urządzenia podłączone do tej sieci działają bez problemu. Przeinstalowałem już sterowniki i w sumie na tym moja wiedza komputerowa się kończy, nie chcę ingerować głębiej, żeby nie pogorszyć sprawy, bo jestem jednym z #januszeinformatyki. Bardzo proszę mirki o pomoc, odwdzięczę się w jakiś sposób. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #komputery #laptop #informatyka #wifi #it #pomocy W załączniku dodaję zdjęcie z parametrami laptopa razem z kawałkiem siostry (to jej laptop), więc w sumie #pokazsiostre
Pobierz
źródło: comment_gfxr9zbYbPfpqrzFKkXxpcMIJuhui2u1.jpg
  • 42
@MiloszWrogosz: A sprawa ma się tak że karty które do tej pory działały prawidłowo na Win8 lub nowszym działają źle. Microsoft coś tu bardzo #!$%@?ł i nie chce się do tego przyznać bo to już jest plaga. Mam w tygodniu przynajmniej dwie sztuki z różnymi kartami od intela, atherosa, realteka z takimi problemami - oczywiście wszędzie Win8.
@janekpie: Samo połączenie radiowe jest nawiązywane? jeśli tak to wbij statyczne adresy IP dla twojej sieci, jeśli zadziała masz problem z usługą klient dhcp
@janekpie:Wciśnij Win+R wpisz cmd, w czarnym okienku wpisz ipconfig znajdz "Adres IP" i "Brama domyślna" i podaj je tu, potem wpisz w czarne okienko ping i podaj wynik tego polecenia.