Wpis z mikrobloga

#domowadrogeria
Niedzielę spędziłam na robieniu własnych środków do makijażu - pomadek, cieni do powiek oraz pudru do twarzy.
Generalnie jest to a) dużo zabawy z kolorami i pigmentami b) dużo bałaganu i wdychania proszków c) trzeba mieć dużo składników i składniczków, aby przygotować nawet najprostszy cień czy puder.

Praca wymaga niemal aptekarskiej dokładności, ważenia, ucierania i uciskania.
Składniki, których używałam to minerały i pigmenty, woski i oleje i olejki.

Bardzo ciekawe jest robienie własnego pudru do twarzy: do pudru bazowego (białego) dodaje się różne kolory - głównie mieszaninę czerwonego, żółtego i brązowego pigmentu, które należy razem utrzeć.

Pomadki do ust są wykonane z olejów i wosków, co sprawia, że bardzo ładnie utrzymują się na ustach i dobrze je nawilżają.

Więcej zdjęc poniżej :-)
#kosmetyki #makijaz #makeup
Pobierz asique - #domowadrogeria
Niedzielę spędziłam na robieniu własnych środków do makijaż...
źródło: comment_rXovk4cyIMIlipFAdwFIpqugW7VVUC9G.jpg
  • 9
@Beauvoir: Puder pozostawiłam w stanie sypkim ;) Jeśli będę chciała z niego zrobić podkład, dodam krem do twarzy. Dosyc wygodne, bo przynajmniej będą pasować do siebie.
@rudamaryja: Fajnie jest spróbować zrobić takie cuda, ale przyznam się, że nie chciałoby mi się kupować tylu rzeczy, aby zrobić szminkę czy puder raz na jakis czas. Natomiast dużo lepiej jest zorganizować warsztat dla większej ilości ludzi, a przy okazji zaprosić kolorystkę, która podpowie, jakie kolory by najlepiej pasowały.
Byłam bardzo zdziwiona, gdy zobaczyłam, że moja skóra wymaga dużo żółtego pigmentu. Robienie szminek jest relatywnie łatwe, cienie wymagają więcej czasu.