Wpis z mikrobloga

@villain: Jeśli uważasz, że NFZ jest źle zarządzane, to podpisz deklarację, że nie chcesz, aby ratowano Twoje życie za pieniądze NFZ.
Jeśli uważasz, że w Polsce finanse są źle zarządzane, to podpisz deklarację, że nie będziesz jeździć po publicznych drogach, uczyć się w publicznych placówkach, korzystać z komunikacji publicznej etc.
@flejwaflejwaplejapleja: Jaką rakietą? Instytucje publiczne mają środki na promocję - mogą ją wydać na WOŚP, mogą na koncerty itp. itd. Jeszcze napisz, że Owsiak wozi pieniądze po publicznych drogach, więc Państwo się dokłada.
@flejwaflejwaplejapleja: Oczywiście. Na NFZ i na drogi płacisz bezpośrednio - w formie składek czy też akcyzy. Na WOŚP nie musisz.

Miasta, firmy itp. mają środki na promocję. Wspierają drużyny sportowe, organizują koncerty - a czasem także wspierają fundację, takie jak WOŚP.
@Horus_WNC: Tak samo jak nie masz dostępu do zysków mojej firmy. WOŚP korzysta w minimalnym stopniu z pomocy "publicznej" - lwia część pieniędzy pochodzi z darowizn od ludzi.
@rzep: Sorki, ale jak dla mnie pierwsze zdanie jest niegramatyczne, a na pewno nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Nie wiem co chciałeś przekazać.
Jeszcze taki przykład:
Powiedzmy, że mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu z kilkoma znajomymi. Wpadają oni na pomysł, że wszyscy się zrzucamy i kupujemy telewizor. Jeżeli uważasz, że kupno telewizora to zły pomysł, to możesz podpisać oświadczenie, że nie będziesz na tym TV nic oglądał, ale dorzucić się i