Wpis z mikrobloga

Mirki. Co z moim monitorem? Od jakiegoś czasu (2 tyg?) potrzebował paru min by się w pełni uruchomić, najpierw czarny ekran, nic, potem migał obraz co sekundę, aż zaczął w pełni działać. Lecz wczoraj padl, boom, nie ma obrazuc nic czerń. Lampka, która pokazuje czy monitor jest włączony, migała na zmianę co 1s i 5s. ( powinno być przy niewłączonym PC co sekundę). Bardzo cicho coś syczało, monitor zostawiłem włączony ale wyjąłem kabel od połączenia ze stacją. I co ja widzę po tylu godzinach? Pokazuje, mi że brak sygnału. Teraz śmiga elegancko. Pewnie go nawet już nie wyłączę, bo brak w tym momencie hajsu na nowy, więc co z nim może być nie tak? Czemu ma problem z uruchomieniem obrazu? Da się uratować?
Samsung SuncMaster 931bw
#monitor #komputery #problemytechniczne
  • 6
Czy da się je w takim monitorze wymienić? Kupić takie małe? Z tego co pamiętam te zepsute są jakby wypukłe? Czy jak zawiozę do typa co naprawia telewizory (jakkolwiek on się fachowo nazywa) będzie o czym gadać?
@ang33r: Na 99% to kondensatory tym bardziej jak mówisz, że coś syczało. Ten model ma straszne problemy z kondensatorami, ponieważ niektóre są umieszczone zbyt blisko radiatorów i nie wytrzymują temperatury. Naprawa jest banalnie prosta, a koszta to jakieś ~3zł. Tu masz filmik z diagnozy i naprawy na tym właśnie monitorze.
addwad - @ang33r: Na 99% to kondensatory tym bardziej jak mówisz, że coś syczało. Ten...