Wpis z mikrobloga

Niedawno napisałem e-maila do OKNO.pw.edu.pl (zaoczne studia na odległość) z pytaniem, dlaczego Elektronika i Telekomunikacja na EiTI jest tylko I-ego stopnia:

Witam.



Dlaczego EiTI oferuje wyłącznie jedną specjalizację na studiach magisterskich, zaocznych (OKNO SPRINT), w dodatku nie związanych z inżynierią komputerową?



Na studiach magisterskich stacjonarnych, na kierunku Elektronika, EiTI oferuje specjalności:

- Elektronika i informatyka w medycynie,

- Mikroelektronika, fotonika i nanotechnologie,

- Mikrosystemy i systemy elektroniczne;



Dlaczego tych samych, lub podobnych specjalności, nie oferuje się na studiach magisterskich na odległość?



Czy otrzymaliście kiedykolwiek wcześniej podobne zapytanie?

Czy władze EiTI brały kiedykolwiek pod uwagę taką propozycję?

Czy są w planach jakiekolwiek zmiany w tej materii? Może zamiar dodania nowych specjalności?


Otrzymałem odpowiedź, że nie ma chętnych na zaoczną magisterkę z Elektroniki:

Witam Pana,



Niestety na Wydziale EiTI na studiach magisterskich nie są uruchomione kierunki, o których Pan wspomina z powodu małej ilości kandydatów na te kierunki.

Były oczywiście próby otwarcia nowych specjalności na Wydziale Elektroniki i telekomunikacji jednak nie uzbierała się określona ilość osób aby kierunek ruszył.

Pozdrawiam i zapraszam na nasze studia np. na Wydziale Elektrycznym ( inżynieria oprogramowania) – wydział ten cieszy się u nas bardzo dużym zainteresowaniem.


Tak se myślę..czy studiowanie elektroniki w trybie zaocznym to taki zły pomysł że lepiej pakować się na tryb dzienny, czy tylu leniwych gamoni mamy w tym kraju?
Wiadomo, takie studia do tanich nie należą - inżynierka (4 lata) w systemie OKNO/SPRINT kosztuje 18k (za całość).
Ale za to można w trakcie studiów znaleźć pracę i zdobywać szlify w zawodzie.

A jednolite magisterskie zaoczne z Elektroniki i Telekomunikacji to też zły pomysł?

Kto z wykopków pisałby się na taką rzeźnię?

Od pewnego czasu myślę na zaocznymi studiami - Informatyka lub Elektronika.
Miałem marzenia żeby iść na Fizykę Techniczną ale to tylko dzienne wchodzą w grę a ja raczej wolałbym do roboty iść.
Zdarzają się pracodawcy którzy opłacają czesne za pracownika - niektórzy 50%, niektórzy nawet więcej.

Jak bardzo moje myślenie w tym wypadku jest złe?

#politechnika #politechnikawarszawska #polibuda #studia #elektronika
  • 16
  • Odpowiedz
@pszenrzyto: a to podczas studiów dziennych nie możesz pracować? Ja nie rozumiem po co się pchać na zaoczne...
-#!$%@? od poniedziałku do niedzieli
-gówno się nauczysz na zaocznych, bo zwykle sami debile tam idą
-płacisz za coś, co możesz mieć za darmo
-brak klimatu studiów

Ja na dziennych (4-ty rok) pracuje na te 3/4 etatu i ze spokojem daję radę. Na 1-2 roku trzeba się skupić na studiach, żeby przebrnąć przez
  • Odpowiedz
Na dziennych jest często o wiele trudniej pracować.
W wielu przypadkach zajęcia od godz. 8 do 16 przez większość tygodnia, ciężki materiał itp. (jak np. na Fizyce Technicznej na PW).

Są co prawda pracodawcy oferujący elastyczność, ale to rzadkość.
W większości korpo nie uświadczysz elastycznych godzin pracy.

Sugeruję się opiniami ludzi z forów komputerowych, że zaoczne studia + robota na pełen etat nie jest złym pomysłem. Np. Gynvael Coldwind na swoim blogu
  • Odpowiedz
@pszenrzyto: #niepopularnaopinia: studia zaoczne to gówno: fizycznie się nie da zrealizować porządnych studiów mając do dyspozycji 2 dni w tygodniu i marnych studentów (oczywiście są wyjątki, ale nie oszukujmy się: 80% tych co ogarniają idzie na dzienne). Jak chcesz tylko papier to pewnie ujdzie.

Secundo: jak chcesz kariery naukowej, to olej fizykę techniczną i idź na normalną fizykę na uniwerku.
  • Odpowiedz
A czy po samej, normalnej, fizyce, będę w stanie bez problemu dostać się na etat związany z elektroniką, np. praca w cleanroomie lub przy Hardware Security/Hacking?
  • Odpowiedz
@pszenrzyto: Pojęcia nie mam. Wiem, że ludzie znajdują po fizyce zatrudnienie w różnych NVIDIAch i INTELach przy R&D, tylko to chyba zwykle po doktoracie. Tak czy tak fakt, że kończysz fizykę techniczną, a nie 'zwykłą' raczej Ci w elektronice szczególnie nie pomoże.
  • Odpowiedz
Muszę mieć odpowiednią specjalizację, to już wiem.
Więc tak czy inaczej, najbardziej opłaca się iść albo na WEiTI (dzienna Elektronika lub Informatyka) albo na Fizykę.
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: Rozumiem, że jesteś na magisterce? Sam kończę magisterkę z lotnictwa na MEiLu i chcę iść na elkę na magisterkę z informatyki od semestru letniego, tylko mam taką samą banię - dzienne czy OKNO? Moje pytanie jest proste - ile dni wolnych w tygodniu da się wygospodarować studiując dziennie informatykę na drugim stopniu?
  • Odpowiedz