Wpis z mikrobloga

#skyrim
Czołem. Z racji coraz bardziej irytującego netu chciałem wrócić do jakieś wciągającej gry SP - padło na Skyrim. Jako, że grałem dawno temu, jestem ciekawy czy coś się zmieniło, mianowicie -

1. Czy są jakieś mody lekko utrudniające rozgrywkę, poza zwiększeniem poziomu trudności który nie zmienia nic poza wydłużeniem do znudzenia samej walki?
2. Czy są jakieś inne mody które uprzyjemniają rozgrywkę, a nie ingerują za bardzo w fabułę?
3. Warto szukać modu HD?
4. Czy polska wersja jest dobrze zrobiona i trzyma klimat, czy warto zostać przy angielskiej?

Dzięki za pomoc.
  • 8
5. Jeszcze jedno mi się przypomniało, czy da się jakoś załatać takie ustrojstwa jak trening za złoto -> kradzież kieszonkowa delikwenta by odzyskać złoto, co jednocześnie bardzo szybko podnosi poziom i umiejętności trenowanej, i kradzieży? Mówiąc szczerze jak wpadłem na ten exploit jedyne co robiłem, to szukałem trenerów i robiłem to w nieskończoność, bo nie potrafiłem sobie tego odmówić, a zabiło to chęć grania dalej...
@peszmerd:

1. Czy są jakieś mody lekko utrudniające rozgrywkę, poza zwiększeniem poziomu trudności który nie zmienia nic poza >wydłużeniem do znudzenia samej walki?

2. Czy są jakieś inne mody które uprzyjemniają rozgrywkę, a nie ingerują za bardzo w fabułę?


Społeczność moderska jest bardzo duża. Masz wiele modów które zmieniają mechaniki przeciwników, wymuszają na tobie robienie pewnych czynności jak picie, jedzenie, spanie, ogrzewanie się przy ognisku czy też trzymanie się limitu udźwigu
@peszmerd: 1. Skyrim Redone, Requiem, revenge of the enemies z tych mi znanych, ale sam osobiście nie korzystam z tego typu modów to się nie wypowiem
2. Poprzeglądaj wpisy pod tagiem, kilka razy wrzucałem w komentarzach całkiem spore listy fajnych modów.
3. Jak najbardziej.
@Komoszek:

Jeżeli chodzi ci o mody o "poprawiające" fabułę to nie ma.


Właśnie sęk polega na tym, żeby nie poprawiać fabuły. Zachowanie oryginału z dopracowaniem szczegółów.

Najlepiej się sprawdzają Shadery. Ja korzystam z Stakado Cinemascope ENB. Mimo wszystko lepiej się gra z lepszymi teksturami


Dzięki, sprawdzę.

Czasem jest dobra, a czasami #!$%@?. Niektóre nazwy to porażka i zbyt dosłowne tłumaczenie lub zbyt wielka abstrakcja.


Miałem na mysli czy dotrzyma poziomowi Gothica