Wpis z mikrobloga

Witam wykopki. Tak się składa że potrzebuje małej porady prawniczej.

Podpisałem w przedsprzedaży umowę na siłownie na 12 miesięcy za 59 zł miesięcznie - karnet student.


Menadżer zapewniał że w cenie tego karnetu mam zapewnione wszystkie dodatkowe zajęcia (w tym crossfitnes) oprócz sztuk walki bo one są płatne dodatkowo. Z racji tego że nigdzie w moim mieście nie ma crossfitnesu skusiłem się na propozycje mimo że siłownia była dość daleko położona. Wszystko pięknie fajnie, siłownia zajebista, zajęcia też fajne. Byłem może z 4 razy na zajęciach crossfitnesu w pierwszym miesiącu gdy nagle mi powiedziano że nie mogę na nie chodzić bo nie mam odpowiedniego karnetu.

Pytam się dlaczego menadżer mi tak i tak mówił (w umowie nie ma tego sprecyzowanego a z logiki w umowie wynika że karnet student jest taki sam jak karnet open tylko ze zniżką dla studentów)

-Ten menadżer już u nas nie pracuje, może Pan zerwać umowę albo zmienić warunki na karnet open
-w takim bądź razie chciałbym zerwać umowę z waszej winy
-dobrze, ma Pan taką możliwość
-więc dochodzę ten karnet co już mam (miałem już zapłacony do 22 grudnia) a potem przyniosę umowę i oddam kartę.


Zgodzili się

Z racji okresu świątecznego miałem przerwę, siłownia kilka dni była zamknięta i nie było zbyt okazji podjechać wcześniej, wybrałem się dzisiaj tj. 08.01.2015r żeby oddać karnet. Słysze:
-mam oddać 59 zł za miesiąc który nie chodziłem i zapłacić karę 30zł za każdy miesiąc do końca umowy bo ja zrywam umowę a nie oni.

moje zdziwienie było ogromne, wytłumaczyłem całą sytuacje ale oni dalej swoje i zaproponowali mi żebym sobie znalazł jeszcze kogoś kto chce chodzić na tą siłownię i przepisać na niego karnet...

Zauważyłem że dodali ostatnio w cenniku opcje karnet student+crossfitnes senior/student (89zł) na który pewnie bym się zgodził ale jak wynikła ta cała sytuacje proponowali mi karnet open za 139zł a powyższego jeszcze nie mieli w cenniku.

Czy ktoś byłby wstanie mi doradzić co mam zrobić w takiej sytuacji? Chyba nikt nie lubi jak się go oszukuje a ja właśnie czuje się oszukany a już na pewno nie mam zamiaru oddawać im za miesiąc który nie chodziłem.


Jak ktoś chciałby pomóc mogę wysłać mu kopie umowy

#silownia #pomocy #pomoc #prawo #oszukujo
  • 6
@F0rT3hW1n: no ja uwielbiam normalne ciężary, ale raz na jakiś czas (powiedzmy raz na tydzień) mam ogromną ochotę się zmęczyć do prawie nieprzytomności. W lecie jest sprawa prosta -bieganie albo rower, w zimie... wole crossfitnes.
@sisidor: Prawdopodobnie nie masz zapisanego gdzieś poprzedniego cennika z momentu podpisywania umowy?

Od siebie dodam, że chyba tam relatywnie często zmieniają ten cennik, bo umowę podpisałeś 5 października. Obecnie obowiązuje cennik którego obrazek ma datę modyfikacji z 17 grudnia.

http://www.fitnessclub.grepielnia.eu/files/cennikok.jpg

Nie ma go na stronie, ale znalazłem jeszcze jeden cennik z datą modyfikacji 26 listopada.

http://www.fitnessclub.grepielnia.eu/files/cennik.jpg

Oo właśnie dogrzebałem ich jeszcze jeden cennik, tym razem z 23 września:

http://www.fitnessclub.grepielnia.eu/files/Cennik%20v.2.pdf

Jeżeli ten
@maniac777: Obowiązywał ten z 23 września. Nawet z jego logiki wynika że w moim karnecie mam zajęcia w pakiecie, dodatkowo menadżer to potwierdzał... Na stronie fb. można też wyczytać że wycofali się z umów bezterminowych z powodu problemów.