Wpis z mikrobloga

#maratonfilmowy 40 364 - 2 = 40 362

Hotel Chevalier (krótkometrażówka, więc nie liczę)
Prolog do Pociągu do Darjeeling. Bardzo prosta fabuła, ale jest to przyjemny dodatek do głównego filmu. Od razu widać te cudowne ujęcia Andersona. Aktorsko jest bardzo dobrze. Utwór użyty w filmie wpada w ucho.
7/10

Pociąg do Darjeeling
Przyjemny film, sporo humoru. Ujęcia są bardzo dobre, chociaż podobały mi się mniej niż w Moonrise Kingdom czy Grand Budapest Hotel. Historia w filmie też jest mniej porywająca według mnie. Oprawa muzyczna jest wspaniała. Trio w postaci Wilsona, Brody'ego i Schwartzmana wypada bardzo dobrze, ale po dłuższym czasie może zacząć męczyć.
7/10

Valhalla: Mroczny wojownik
Wszystko to co jest świetne w filmach Refna, ale jest to film tylko dla fanów Refna. Film jest brutalny, krwawy i brudny. Akcja jest bardzo wolna, ujęcia są długie i praktycznie nieme. Oprawa muzyczna jest bardzo dobra i przyjemnie komponuje się z akcją. Aktorstwu nie mam nic do zarzucenia. Widziałem, że wiele osób nie lubi tego filmu przez długie ujęcia, ale wg mnie bez tych długich ujęć film straciłby swój urok i byłby mało klimatyczny.
8/10

#xvix365filmow 362 - 2 = 360

#film
xvix56 - #maratonfilmowy 40 364 - 2 = 40 362

Hotel Chevalier (krótkometrażówka, wi...

źródło: comment_FbdgMof3HTKAFbWnQ0fdZ2HJkhhIpW34.jpg

Pobierz
  • 8
via Android
  • 0
@tuhna: Póki co też tak uważam, ale obejrzałem dopiero 3 jego filmy. Dzisiaj chyba będę oglądał Fantastycznego Pana Lisa, a do końca stycznia powinienem mieć obejrzane wszystkie, wszystko przez to, że mi go polecilaś ;) Dziękuję