Wpis z mikrobloga

@Mave: Bojan Krkic daje sobie radę. Ostatnio prawie sam rozjechał Arsenal (no dobra było 3:0, powinno być 4:0, a skończyło się 3:2, ale Bojan i tak szalał.
@Mato: Jedynie kibice Barcelony nie zgadzają się z tym twierdzeniem. Choć przyznam, że rzeczywiście ostatnio to zjawisko praktycznie nie ma miejsca. Ale w tym najlepszym okresie, gdy Messi zdobywał co chwila złote piłki było nagminne.
@Mave: Rzadko się spotyka w BPL drużyny, które bronią w 10-tkę na 16 metrze własnego pola karnego, co jest codziennością w Hiszpanii (polecam obejrzeć najbliższy mecz Barcelony z Atletico, gdzie zobaczysz stoperów stojących na 12-tym metrze, pomocników na 15-tym i napastnika, który będzie ganiał za piłką). Nie dziwie im się - te drużyny, które tego nie robią, często łapały trójkę do przerwy. Wystarczy Messiemu zostawić odrobinę przestrzeni i zielonych taktycznie kołków
@tubbs: Jeśli nie widzisz, że mój wpis bezpośrednio odnosi się do Twojego wpisu, to jesteś zwyczajnie głupi.

Powyższy filmik dobitnie udowadnia, że w Barcelona była silnie faworyzowana. Takich filmików można znaleźć więcej, ale każdy fan futbolu pamięta LM w 2009, gdzie Barcelona przeszła do finału wbrew jakiejkolwiek uczciwości.
@flejwaflejwaplejapleja: Widzę, że kultura osobista to nie Twoja najmocniejsza strona, ale ok.

Teraz na spokojnie przeanalizuj cały wpis. Od początku, do końca. Następnie zrób to po raz kolejny i kolejny. Skup się na tym: "A ja jestem ciekaw jak poradziłby sobie w drużynie która nie jest faworyzowana przez sędziów."
@Mave: @StefanEm: Messi płaczek, Barcelona faworyzowana przez sędziów...

Napiszcie dziś jeszcze coś ciekawego.


@tubbs: Skupiłam się na Twoich słowach. Cóż niekulturalnego jest w zwróceniu Ci uwagi, żeś jest głupi? Jakbym miała plamę na spodniach to wolałabym, żeby mi ktoś powiedział.
@cdwdj: Sugerowanie, że kołek z Hull czy innego Stoke nie zdzieli Messiego ciałem, że ten przeleci 15 metrów, a sędzia się nawet nie spojrzy na gwizdek bo to BPL, a nie piłka dla panienekz Hiszpanii.
@Pietal: słabsi fizycznie od niego dają sobie radę vide Bojan, Walcott, D. Silva, Navas, więc trochę Twój argument jest inwalida. Zobacz, jak sobie radzi tragiczny fizycznie Fabregas. Messi dokłada nieosiągalne dla nikogo umiejętności techniczne i całkiem niezłe umiejętności taktyczne. Tak, piłka nożna to tez umiejętności i taktyka, a nie tylko mięśnie. Pora to sobie uświadomić.
@cdwdj: Mówię o tym, że w BPL nikt nie zagwiżdże każdego dotknięcia Messiego i holowanie piłki przez x metrów nie byłoby tak dziecinnie proste. Taktycznie to szczerze nie wiem jak u Messiego bo z zadań defensywnych to ja go nie kojarzę, a w ofensywie to zazwyczaj (przynajmniej w LM bo osobiście Barcelony nie lubię, więc ich spotkań nie oglądam w La Liga) tak zwany "wolny elektron", który od takiego chociażby Mascherano