Wpis z mikrobloga

Muzyczne zobowiązanie noworoczne - tydzień 1.

Subskrybuj: #muzykachafera

https://soundcloud.com/chafer/love-story-piano - spokojny i melodyjny utwór na pianino + skromna sekcja instrumentów smyczkowych.

Dziwnie się komponuje na czas. :)
Ostatnią godzinę spędziłem nad zmianą EQ i pogłosem pianina. Mam wrażenie, że jest nieco za dużo wysokich częstotliwości. Co myślicie?

Za tydzień coś w zupełnie innym stylu! Plany na najbliższe kilka dni - chcę stworzyć wesoły podkład do platformówki oraz mroczny, brudny podkład do gry typu Silent Hill.

#produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki
  • 12
@chafer: mam wrażenie że smyczki wchodzą trochę nienaturalnie, wolno (za długi attack jeżeli dobrze się orientuję), ale to może tylko moje odczucie

@MalachiaszC: Dzięki za patenty - wykorzystam je w innym utworze. Tutaj moim zdaniem by nie pasowały. Zerknij na np. na główny motyw do Forrest Gumpa - mniej więcej o to mi chodziło.

@Persil: Hm, ale ten tag jest używany także przez osoby, które tworzą muzykę. Poza tym razem z każdym utworem będę umieszczał pytania na jego temat - jaki inny tag Twoim zdaniem by do tego pasował?

@psi-nos: Dzięki.
@chafer: Brzmi dobrze, widzę że to znajoma kompozycja z ostatnich wrzutek. Można by się jedynie przyczepić do jakości tych multisampli, ale nie są złe. Początkowy motyw nawet bardzo wpada w ucho. Wrzuć to sobie do jakiegoś folderu i zachowaj na potem, po roku na pewno coś poprawisz i spokojnie przeszłoby weryfikacje na stockach. ;)

@MalachiaszC: Trzaski, dźwięki otoczenia i inne takie kategorycznie odpadają. @chafer: pisał na początku że chce
@Persil: Ok, rozumiem Twój punkt widzenia. Jeżeli więcej osób zwróci mi na to uwagę, to na pewno nie będę nadużywał tego tagu.
@mwicat: Dzięki za określenie typu muzyki, którą stworzyłem. Masz rację - utwór jest taki bo miał taki być. Inne utwory na pianino (a na pewno takie będą) zapewne będą brzmieć inaczej. Ba, na pewno będą - w końcu chcę się rozwijać więc muszę spróbować różnych motywów.
@NeXIcE: