Wpis z mikrobloga

Witam, jest to mój pierwszy wpis. Zamówiłam sobie zegarek na #aliexpress i dzisiaj jak sprawdzam na stronie poczty polskiej to jest informacja że paczka została zatrzymana przez urząd celny. Proszę mi powiedzieć czy miał ktoś podobną sytuację?
  • 21
@zuzalodz: Podepnę się troszkę do tematu, tez mam pisemko ale tam jest coś takiego: "(dokument w języku obcym powinien być przetłumaczony na język polski i podpisany przez osobę dokonującą tłumaczenia.)" czyli jak mam im wysłać w pdf linka z ali to przetłumaczonego ??( ͡º ͜ʖ͡º)
rozumiem że będę musiała wysłać dowód zakupu z ali oni mi odliczą od tej kwoty cło i vat ? nie będzie ich interesować to że to armani? w sumie na aliexpress nic takiego nie pisali że to armani ale domyśliłam się po numerze
@zuzalodz: wszystko zależy od kwoty zakupu i "widzimisie" celników. Ja wysyłałem emailem skany transakcji oraz tłumaczenie zakupów na polski i mimo, że powinienem zapłacić to mi przysłali bez dodatkowych opłat (miałem kilka rzeczy w jednej paczce)
w sumie nie chodzi mi o pieniążki, bo mogę ten podatek zapłacić, ciekawi mnie po prostu to czy mogę mieć jakiś problem z tym że to niby jakaś podróba
cieszę się z tego że musiałabym zapłacić tylko podatek, ale jest to dla mnie po prostu dziwne że celnicy widząc podróbę nie będą dociekliwi.
@Olooo: wysyłasz skan tłumaczenia wraz ze swoim podpisem oraz numerem i serią dowodu.
@zuzalodz: najprawdopodobniej będziesz musiał ponieść koszta importu vat, cło etc. Mogą również wymagać również skanu podpisania umowy z firmą utylizującą sprzęt elektroniczny. Sam kiedyś zamówiłem kilkadziesiąt zegarków, które musiałem zostawić "na granicy" bo koszta załatwienia formalności były większe od tego co mógłbym na nich zarobić. Dowiedz się czego dokładnie wymagają.
na razie jedna ale zamówiłam też inny zegarek który ma dojść prawdopodobnie za 2 dni, wydaje mi się że dziabną też moja drugą przesyłkę :/
@zuzalodz: Pech. Ja zamawiałem już chyba z 10 zegarków dla znajomych. Ostatnio nawet dwa w jednej paczce i przeszło.

Pokaż numer trackingowy jak możesz. Ja na twoim miejscu bym się nie przyznawał. Nieświadomie kupiłaś podróbkę itd ;)