Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich
Tag #aliexpress przeglądam już od dawna i to dzięki wam zdecydowałem się na zakup nowego tabletu. Jako, że nigdzie nie widziałem, aby ktoś robił #pokazzakupy z tym tabletem, to postanowiłem zrobić mini recenzję.
Wybór padł na Onde V975W, która okazała się bardzo dobrym sprzętem za niskie pieniądze. Za całość zapłaciłem 224 dolany. Tablet dostałem dzień przed świętami, bez żadnych dodatkowych opłat (wysyłka Singapore Post).
W gratisie dostałem folię na ekran. Jest to drugi poważny zakup z Chin, wcześniej kupiłem tacie na urodziny polecanego Asusa Zenfone 5 w wersji 2GB Ram i 16GB pamięci. Używa cały czas i jest mega zadowolony.

Tablet sprawuje się bardzo dobrze, jednak dla mnie jako dotychczasowego użytkownika iPada, urządzenie nie jest idealne. Decyzja zapadła i będę się pozbywał Ondy na rzecz nowego iPada Air 2 4G.

Ale przechodząc do tabletu, krótki spis plusów i minusów:
Plusy:
-ekran - nie odczułem pogorszenia jakości ekranu w stosunku do iPada 3 (rozdzielczość 2054x1536)
-wygląd
-szybkość działania
-wejście na kart pamięci
-wyjście HDMI
-jakość wykonania
-system spolszczony w 99%

Wady:
-bateria - no niestety, ale 6-7h na baterii to nie jest wielki wyczyn, choć na jeden dzień średniego użytkowania starcza
-system - iOS na tablecie jest dla mnie lepszym wyjściem
-brak 3G - można to "naprawić" modemem na USB, który kosztuje grosze lub modemem MIFI i z tego rozwiązania korzystam ja

Tablet jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które przekonuje do siebie Windows. Nie jest to zły system, ale też nie idealny. Trzeba jednak przyznać, że oglądanie filmów na zalukaj czy weeb.tv na ekranie tabletu jest mega wygodne.

Galeria:
LINK

  • 3
@slawen: Trzeba było iść w kierunku Andka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie bierz srajpadów, z doświadczenia wiem, że kiedy wychodzą nowe modele to stare zaczynają szwankować, nie wiem czy udupiają softy czy co, ale brachol z początku był zadowolony ze swoje, w tej chwili to spokojnie nie może przeglądać stron, bo mu wywala przeglądarkę, a jedyną opcją jest serwis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TomdeX mialem iPada 1, mini 1 i 3 z retina, byłem zadowolony. Teraz jako, że kupuje Macbooka Air, to na pewno kupie iPada Air 2 albo iPhone 6 Plus.
@tamdolicha jest pulpit. Procesor to Intel Bay Trail Z3735, więc wszystkie programy działaja, Windows jest w pełnej wersji, nie RT