Wpis z mikrobloga

Ze względu na coroczną nagonkę na WOŚP chciałem sobie porównać jak sobie z kwestią sprzętu radzi NFZ i czy to co robi WOŚP to tylko kropla w morzu czy może jednak odwalają na prawdę kawał zajebistej roboty.

Jak dla mnie liczby z ich sprawozdania są na prawdę imponujące, ale chciałbym jednak mieć jakieś porównanie, punkt odniesienia. Poniżej zamieszczam fragment ze sprawozdania z 2013 roku w którym podają wydatki z 2012 roku.

http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Sprawozdania2013-calosc.pdf

Tak w ogóle zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: skąd porównanie wośpu do caritasu? Przecież te dwie instytucje wykonują różne zadania.

2012:

`
 ultrasonograf – 28 szt.
 łóżko sterowane elektronicznie szer. 90cm z materacem i szafką typu ‘przyjaciel’ – 468 szt.
 łóżko sterowane elektronicznie szer. 100cm z materacem i szafką typu ‘przyjaciel’ – 641 szt.
 materac przeciwodleżynowy szer. 90 cm – 99 szt.
 materac przeciwodleżynowy szer. 100 cm – 130 szt.
 densytometr – 4 szt.
 pompa infuzyjna – 103 szt.
 ssak przenośny – 56 szt.
 inhalator pneumatyczny – 64 szt.
 aparat EKG – 30 szt.
 spirometr – 26 szt.
 zestaw do rejestracji EKG metodą Holtera – 32 szt.
 zestaw do rejestracji RR metodą Holtera – 29 szt.
 pionizator do nauki chodzenia – 44 szt.
 rotor – 35 szt.
 waga dla pacjentów siedzących – 40 szt.
 fotel kąpielowy – 91 szt.
 wózek inwalidzki XXL z odchylanym oparciem – 114 szt.
 przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne (PUR) – 70 szt.
 podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących – 69 szt.
 kardiomonitory - 95 szt
`

#wosp #sprawozdaniewosp #sprawozdanie #jurek #owsiak #jurekowsiak #jurekowsiaksprzedajeuranczeczenom
  • 8
@michal__q: a nie powinnes tego porownac co oni kupili do tego wszystkiego co kupily szpitale w danym roku?:) tak byloby obiektywnie:) bo tu sa jakies liczby ale czy to duzo? Przecietnemu kowalskiemu(mi) te liczby nic nie mowia:)
@michal__q: Możesz mi wytłumaczyć co jest w tym sprawozdaniu jest imponującego i jak to się ma do kosztów np. wybudowania i wyposażenia jednego szpitala, nie mówiąc już o funkcjonowaniu przez cały rok?

Przykładowo szpital we Wrocławiu:
-budowa 250mln
-wyposażenie 130mln

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Zakonczenie-budowy-nowego-szpitala-Teraz-wroclawska-placowka-czeka-na-sprzet,wid,16816741,wiadomosc.html?ticaid=1141b4&_ticrsn=3

Co do ilości szpitali w Polsce, dla których jest przeznaczany sprzęt kupiony przez WOŚP:
"Według rejestru zakładów opieki zdrowotnej na dzień 31.12.2007 było ich- 1462 (z filiami – 1942) z
@michal__q: Problem w tym, że to nie NFZ kupuje sprzęt, tylko same szpitale z dotacji, którą dostają z budżetu. Nie wiem, czy informacje o liczbie sprzętu są gdziekolwiek zbierane i nie wiem, czy szpital odpowiedziałby Ci w jakikolwiek wiążący sposób.
Co do WOŚP i Cairtas, to klasyczne zestawianie moralności. WOŚP jest zły i lewacki, a Caritas dobry i po bożemu. Bzdury i tyle. :)
Możesz mi wytłumaczyć co jest w tym sprawozdaniu jest imponującego


@silverm: No właśnie o tym piszę, że na sucho są one imponujące ale szukam porównania

czy to co robi WOŚP to tylko kropla w morzu czy może jednak odwalają na prawdę kawał zajebistej roboty.

Jak widać na Twoim przykładzie jest to kropla w morzu
Dzięki za informacje w każdym razie.

@SirPsychoSexy: dzięki, właśnie przeglądam plan NFZ na 2015 i nie