Wpis z mikrobloga

Przypadkiem trafiłem na info, że seria, dzięki której paręnaście lat temu zacząłem się w ogóle interesować anime po 20 latach wyjdzie na Blu-ray
() A mowa o Magic Knight Rayearth, które u nas w TV leciało na RTL7 (później też na TVN7) pod tytułem Wojowniczki z Krainy Marzeń. Oczywiście z lektorem czytającym tłumaczenie z przekładu francuskiego (zamiast imion bohaterek Hikaru, Umi i Fuu, mieliśmy Luz, Marine, Anemon :D) - dobrze że chociaż ścieżka dźwiękowa była oryginalna. Za to nie było drugiego openingu i w drugiej serii wciąż używano pierwszego, który był dodatkowo ocenzurowany... Co ciekawe ocenzurowane ujęcia i tak pojawiły się w pierwszym odcinku nienaruszone ;p
W sumie to edycja Blu-ray wychodzi od dwóch miesięcy... I po PV widać wyraźnie, że będzie w 1080p - co wcale nie jest taką oczywistością, jak się okazuje, wystarczy spojrzeć na edycję Blu-ray Higurashi... Szkoda tylko, że nigdzie nie widzę żadnego release'u ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#anime #clamp
lmao - Przypadkiem trafiłem na info, że seria, dzięki której paręnaście lat temu zacz...
  • 7
@Creeping-Silence: Bo to maskotka głównej scenarzystki i rysowniczki CLAMP - Mokony Apapy. Także dlatego, że oni mają coś na kształt swojego uniwersum i często uzywają tych samych postaci w kilku mangach (szczytem było Tsubasa Reservoir Chronicles, gdzie użyły prawie wszystkich postaci z poprzednich mang). Ot taki ich ciekawy trik.