Wpis z mikrobloga

@kessubuk: jak prychłem xD sama prawda, szczególnie jak piszę przejściówkę coby zostać mgr inż. a do tego tak bardzo nie chcę zamknąć kart ze stacka, bo mam tam same ciekawe rzeczy do przeczytania xD kisnę z kumpla, że Opera motzno, ale jednak trochę lepiej mu to działa na gorszym sprzęcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@pieczarrra: #tylkostaraopera ale za niedługo w ogóle się tego używać nie będzie dało.

nowa opera jest na chromium i robi dokładnie ten sam efekt - pierdylion procesów, zżeranie gigantycznych wartości pamięci i memleaki gdzieś na niskim poziomie (nie widać użycia pamięci przez proces, jedynie widać po wpisie "Pamięć fizyczna", że coś tę pamięć zjadło) - po paru dniach system sugeruje mi zamknąć proces, który pojedynczo zużywa najwięcej pamięci
  • Odpowiedz
@Marmite: Miałem identyczny problem, opera to wlasciwie chrome ze zmieniona skorka, firefox powyzej 3GB sie zaczyna wieszac, a ja lubie sobie odpalic duzo zakladek z yt. Sciagnalem 360 browser taka podrobka chroma polaczonego z internet explorerem i mam spokoj. Ramu zre mniej, ale nadal kazda zakladka osobny proces, jedyny ratunek to to ze mozna sobie odpalic dana zakladke na innym silniku bo przegladarka ma 2 silniki renderowania stron.
  • Odpowiedz
co to jest 2gb

@Mak0wi3c: Więcej niż ma większość użytkowników w naszym kraju? Wbrew pozorom Wykop, gdzie każdy ma 128GB RAMu i dysk SSD 1TB nie jest reprezentatywny dla populacji.
  • Odpowiedz
@Ginden: kop kupiony dwa lata temu 16GB ram, laptop rok temu 6GB, więc serio z pamięcią problemu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

byle jaki gówno komputer ma już te 6GB, kto kupuje z 4 jego wina.
  • Odpowiedz
@Ginden: wątpię żeby w tej chwili aż tak znaczna ilość osób miała mniej niż 2gb ramu. A jeżeli ktoś ma to pewnie dlatego że "ten komputer jest taki wspaniały kupowałem go 5 lat temu dlaczego on już miałby być za słaby". Technika idzie do przodu, wymagania sprzętowe też rosną. Niestety nikt nie będzie patrzył na to że Janusz i Grażyna mają w domu jakiś złom na którym nie mogą przeglądać
  • Odpowiedz