Wpis z mikrobloga

Mirki Mireczki potrzebuję kogoś chętnego kto przebywa na emigracji do przeprowadzenia wywiadu. W zasadzie w formie tekstowej, podrzuciłbym pytania i dał kilka dni na odpowiedź(deadline oddania pracy mam 16 stycznia). Miałem pisać bezpośrednio do kilku najbardziej udzielających się osób na maila. Stwierdziłem jednak, że założę w końcu konto i zostanę aktywnym użytkownikiem.

Otóż sprawa polega na tym, że jestem na trzecim roku licencjatu geografii na specjalizacji geoinformatyka. Przedmiot ogólny, który wybrałem miał być lekki, miły i przyjemny aby wyrobić ECTS. Niestety jest dostępny dla wszystkich i pierwszaczki zamiast napisać jedno kolokwium na 30 minut podczas ostatniego wykładu wolały przeprowadzić wywiad z imigrantem/emigrantem (5-10 stron tekstu) wraz z opisem (także 5-10 stron tekstu, który musi zawierać oczywiście odniesienia do wykładów i literatury). Stwierdziłem, że najlepiej poszukać tam gdzie po prostu ktoś chętnie się dzieli takimi informacjami. Jak już mam coś robić to z interesującą i najzwyczajniej świecie chętną do tego osobą. Liczę na was!

Jeśli ktoś myśli, że chcę tylko kogoś wykorzystać i się zmyć z wykopu to się raczej pomyli. Zawsze możemy pogadać są fejsbuki, komunikatory. Jak sam w jakimś wypadku będę mógł pomóc to z chęcią się zrewanżuję.

#emigracja #zagranico #uk #zycienaemigracji
  • 21
  • Odpowiedz
Z góry ślicznie dziękuję! Zobaczymy czy ktoś z większym stażem się odezwie. Nie wiedziałem, że tak szybko dostanę odpowiedź. Magia wykopu
  • Odpowiedz
@koc_grzewczy: > Każdy z Państwa przeprowadza wywiad biograficzny z osobą posiadającą doświadczenia migracyjne (może to być zarówno imigrant mieszkający w Polsce oraz osoba, która zdecydowała się na emigrację). Proszę o przeprowadzenie wywiadu z osobą, która posiada bogate doświadczenie i co najmniej kilkakrotnie wyjeżdżała.

Forma wywiadu jest dowolna, ale proszę, aby zawarte w nim zostały następujące informacje: kierunek migracji, czas, powód migracji, zamierzenia, plany związane z migracją, historia migracji, powody powrotu/pozostania
  • Odpowiedz
@koc_grzewczy: Główny powód - pewniej się czuję komunikując się po angielsku, łatwiej znaleźć pracę w mym zawodzie bo w Holandii odmawiano mi z powodu mojego niderlandzkiego (który nie jest zły, ale nie mówię płynnie ;)), poza tym Holandia przestała mnie cieszyć i bardzo chciałam zmian ;).
  • Odpowiedz
@koc_grzewczy: Inżynieria żywności / biotechnologia. Praktyki i staże znajdowałam bez problemu z samym tylko angielskim, ale pracy się nie udało, zawsze preferowano holendrów. Słaba sytuacja teraz tam jest, niewielu absolwentów mojego kierunku znalazło jakąś pracę (większość słabo lub wcale nie mówi po niderlandzku) i znaczna część wyjechała z Holandii (:
  • Odpowiedz
@lovn: no widocznie tyle sytuacji co ludzi,mialem zupelnie inne doswiadczenia obserwujac znajomych, w tym rowneiz kolezanke o troche podobnej porfesji i usposobieniu.W takim razie fajnie ze w Uk ci sie powiodlo ;)
  • Odpowiedz
@koc_grzewczy: To też trochę z mojej winy, bo wybierałam sobie staże w firmach o których mało kto słyszał. Ci, z praktykami w Heinekenie czy Unileverze raczej znajdowali pracę bez problemu, a ja chciałam pracować w centrach badań i na uniwersytetach, to teraz mam :D

Nie powiedziałabym, że mi się w UK powiodło, ale przynajmniej nikt mnie tu nie zbywa z powodu języka, więc i tak wygryw (: .
  • Odpowiedz
Póki co koc_grzewczy pierwszy zgłosił się do pomocy. Jeśli coś pójdzie nie tak, to odezwę się do reszty chętnych. Dziękuję za tak duże zainteresowanie!
  • Odpowiedz