Wpis z mikrobloga

#rzepolenamollidurze #tworczoscwlasna #mirkoband
@Rezix:

Hey Rezix!
Twoje nagranie bardzo mnie zainspirowało :D

Chciałem wyczyścić ten podkład w tle i wstawić do utworu to co zagrałeś, ale jakość powoduje, że po usunięciu metodami typu "remove noise, "remove sound" znikają szczegóły z gitary. Może jest nami jakiś inżynier, który potrafiłby to usunąć w znakomity sposób, ja nie potrafię :/

Zacząłem więc wybierać fragmenty z myślą, że można z nich zrobić sample, no i wyszła mi taka oto konstrukcja jak na filmiku... :)

To oczywiście jest tylko idea, całość powinna być zagrana przez Ciebie na gitarze.
Mam nadzieję, że nagrasz Twoją gitarę podłączając się do czegoś co nagrywa bez tła
wystarczy chyba najprostszy freewareowy Audacity, ale to pewnie wiesz, a film był reakcją spontaniczną :D

Choć swoją drogą jako osoba dysponująca słuchem klasy dębowe ucho, chętnie przy okazji nagrania w postaci pliku .wav obejrzę też filmik z gryfem, żeby nie szukać godzinami na klawiaturze tego co nagrałeś :)

Po wstawieniu fragmentu solówki na początek podkładu musiałem “przesunąć ją w fazie”
Aby nie brakowało dźwięków i żeby wybrany fragment nie powtarzał się, dołożyłem na początku dźwięki z keyboardu tak, by uzyskać wrażenie, to jedna melodia.

To szkicowa melodia, jak powinna brzmieć taka solówka na wejściu pozostawiam Tobie.
Ja tylko zachowałbym dla kontrastu tą swoją śmieszną wstawkę przed wejściem Twojej gitary.

Jak widzisz pierwotny pomysł przeistoczył się w to co zawarłem w filmie.
W sumie ten pierwszy podkład też połączyłem z Twoją gitarą, ale nie chodzi tak jak ten :)

Całość stanowi więc coś w rodzaju SZKIC NR. 02 który chciałbym abyśmy... omówili(?)
Czego potrzebujesz, w jakiej postaci?

Co Ty na to wszystko?
Gra Pan Dalej?
:D

PS
" #gitara #gitaraelektryczna " Xd
LogWB67 - #rzepolenamollidurze #tworczoscwlasna #mirkoband
@Rezix: 


Hey Rezix!
...
  • 6
@Log_WB67: O kurde. Gdybym wiedział, że będziesz z tym robił takie cuda, to bym się bardziej postarał xD

Gram dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jutro jak znajdę chwilę czasu, to coś skleję :D

Od poniedziałku będę mieć wzmacniacz, to może coś więcej nagram :)
@Rezix:

Jakie podkłady potrzebujesz, gdzie wstawić (SoundCloud?, YouTube?)

Oprócz tego co zamierzasz dograć, proszę nagraj też taki sam temat jak w oryginale,
żebyśmy mogli wstawić to zamiast tego dźwięku z pierwszego filmiku (z podkładem w tle)

Trzeba też znaleźć jakieś miejsce na przesyłanie plików .wav tak żeby nie były przerabiane (soundcloud i youtube konwertują, kompresują itd)
@Log_WB67: Na razie dla mnie jest bez różnicy, czy YouTube, czy SoundCloud, bo nie mam sprzętu :)

Najlepiej SoundCloud z opcją pobrania na dysk.

Taki sam temat jak w oryginale, czyli to samo co było poprzednio?

Od siebie bez kompresji, to jedynie Dropbox mi przychodzi na myśl.
@Rezix: tak sobie jeszcze myślę, czy się precyzyjnie wyraziłem , to może dopowiem :)

bo np.
tak pociąłem to co nagrałeś, że może się okazać, że próba zagrania tego na raz jest fizycznie nie możliwa, a z resztą nie ma takiej potrzeby.
(te przeskoki na gryfie na początku, nazwijmy go wstęp (na filmiku od 42 sek do 52 sek)
albo ten "brzdęk" :) dołożony do głównego riffu

dlatego zależy mi na