Wpis z mikrobloga

40 566 - 3 = 40 563

Bez litości

Zwykły film akcji. Bohater z przeszłością, żołnierz, który postanowił, że nie będzie wiódł starego życia w imię swego rodzaju zemsty zabija dziesiątki wrogów. Motyw przerabiany dziesiątki razy, film nie wprowadza niczego nowego. Dwóch głównych aktorów gra dobrze, Denzelowi Washingtonowi w roli badassa nie można niczego zarzucić.

6/10 za brak innowacyjności

Pod mocnym aniołem

"Jerzy, pisarz i alkoholik, pod wpływem miłości do kobiety próbuje wyjść z nałogu." Film jest bardzo dobry zarówno jeśli chodzi o aktorstwo, jak i o reżyserię, montaż czy muzykę. Problem poruszany przez film - alkoholizm został ukazany w sposób tragikomiczny sposób, co było zaskoczeniem, bo spodziewałem się czegoś smutniejszego, jak to często w polskim kinie bywa. Zostałem pozytywnie zaskoczony. Ogląda się bardzo dobrze i nie nudzi.

8/10

Wolny strzelec

"Szukający desperacko pracy Lou Bloom wpada na pomysł, by filmować nocne wypadki i zbrodnie, po czym sprzedawać materiały lokalnej telewizji". Najbardziej zachwyca aktorstwo, rola Gyllenhaala jest na tyle dobra, że spokojnie można ją porównywać do roli Bale'a w American Psycho i nie będzie to zniewaga dla American Psycho. Fabuła została zsunięta na drugi plan, chociaż nie można jej nic zarzucić, spełnia swoją rolę, będąc tłem dla postaci Louisa. Muzyka jest klimatyczna i pasuje do tego co się dzieje na ekranie. Dwie godziny upłynęły wyjątkowo szybko.

8/10

#maratonfilmowy #film
Pobierz xvix56 - 40 566 - 3 = 40 563



Bez litości

Zwykły film akcji. Bohater z przeszłości...
źródło: comment_JVkZKOt35hBSo6bCrz4M6fikqPJ9R00M.jpg
  • 3