Wpis z mikrobloga

@beeper: gotowe rozwiązania płatne miesięcznie/rocznie jak np. IAI Shop, Red Cart, iStore, Shoper. Najtaniej wychodzi Shoper - od 26zł miesięcznie masz w pełni funkcjonalny sklep internetowy i nie musisz się martwić serwerami, ani innymi pierdołami. Jakiekolwiek inne rozwiązanie typu Presta, Magento, osCommerce niesie za sobą dodatkowe koszty tzn. opłaty za serwer oraz za zmiany wymagające interwencji programisty/web developera. W Shoper i podobnych masz od razu integracje ze wszystkim co potrzebne (Google
@veilofmaya: proszę, nie proponuj człowiekowi takiego gówna* jak jak IAI Shop, Red Cart, iStore, Shoper. (może jeszcze dopiszesz clickshopa?)

Najtaniej i najrozsądniej wyjdzie presta lub magento bo koszt to tylko koszt hostingu czyli na początek tak 100-300zł/rok + domeny 0-60zł rok. Prestę to w zasadzie laik jest w stanie postawić i skonfigurować nawet na fajnym darmowym szablonie (lub za kilka zł z oferii kogoś znajdzie). Jak się spodoba i będzie żarło
Bardzo ostro krytykujesz gotowe rozwiązania, ale według mnie to zależy od potrzeb użytkownika. Dla osób, które chcą mieć z głowy zajmowanie się kwestiami technicznymi, to jest bardzo dobre rozwiązanie. Nie trzeba opłacać dodatkowych pracowników, ma się prosty, intuicyjny panel (np. korzystałam z shopera i jest bardzo przyjazny). Jest to wygodne i ja też brałabym to jednak pod uwagę w rozważaniach nad uruchomieniem sklepu internetowego po najniższych kosztach.