Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki.

Co radzicie zabrać na 30-40-dniową (kawałek sierpnia + cały wrzesień) wyprawę do Kraju Kwitnącej Wiśni?

Plan jest następujący:

- transport pieszo + stopem

- spanie pod namiotem + couchsurfing

Planuję zabrać niewielki (do 45l) plecak podróżny w nim 2-3 komplety szybkoschnących ciuchów + bluza + kurtka + zapasowe buciory + nóż + ręcznik z mikrofibry + namiot i karimata + latarka + jakaś "małpka" + powerbank + butelka z filtrem.

Kupa sprzętu do nabycia, więc pewnie będę kompletował przez najbliższe pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś pominąłem?

  • 30
  • Odpowiedz
@lordmatiz: 30 dni w kraju tak egzotycznym jak Japonia jest niezłym wyzwaniem. bez konkretnych noclegów będzie bardzo ciężko. na taką podróż jak planujesz najlepszym celem byłaby Skandynawia, bo jeśli chodzi o prawo do rozbijania namiotów jest tam najbardziej liberalne, no i ta piękna przyroda(łącznie z kobietami ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@michelney: Odrobinę japońskiego liznąłem, z tego co czytałem, to nie ma większych problemów z rozkładaniem namiotów (ktoś zrobił 6- albo 9-miesięczną wyprawę podczas której tylko 1 raz policja kazała się wynieść, ale to i tak dopiero z rana). Jeśli chodzi o folrę i faunę..... to tam na pewno też jest pięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cool_de_luxe: Sam sobie zadaj to pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy siak nie odpowiedziałeś na moje pytanie, wiec nie sądzę że byłeś gdziekolwiek....

Jeśli nie masz co wnieść do dyskusji to schowaj się w swoim małym smutnym świecie, jeśli jednak z jakiegoś powodu będziesz chciał udowodnić, że jesteś cool i obieżyświat i w ogóle, to proszę Cię bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lordmatiz: Czyli szach -mat ? Jeżeli bym ci nawet udowodnił że mam rację to tak czy inaczej bedziesz to negował ? Weż sobię poczytaj blogi i oglądnij vlogi (nie polskie,na temat Japoni) , wycieczkowiczów , turystów i ludzi gdzie tam mieszkają . Zródła ? Poszukaj sobie, jest często gęsto na YT :P
  • Odpowiedz
@cool_de_luxe: Niczego nie będę negował :) Ale nie znoszę gimbusów-trollusów albo im podobnych, którzy włączają się w dyskusję obrażając i niczego konstruktywnego do tematu nie wnosząc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli masz na koncie jakieś wyprawy, byłeś gdzieś np. przez tydzień wędrowałeś po Czeczenii albo kopałeś ziemnioki na Łotwie i chcesz się podzielić spostrzeżeniami to wal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Np. Właśnie sobie
  • Odpowiedz
@lordmatiz: Widzisz ? Jednak do czegoś ci się przydałem :P Na Łotwie jeszcze nie byłem ale mam zamiar się tam wybrać :P

edit wytknełem ci tylko błędy logistyczne w twojej podróży :/ Napisałem ci tez o problemach jakie możesz spotkać, to że jest dziwny spin dupsk to już nie moja wina :)
  • Odpowiedz
@lordmatiz: Podziwiam jeśli wejdziesz w plecak 45l, ja na miesięczny trip po Turcji+Gruzji miałem 65l/12kg i nie umiałem zejść poniżej tego przy pakowaniu choćbym nie wiem jak próbował... Ale sam mój namiot waży 3.5kg i zajmuje pół miejsca w plecaku.

Na swojej liście nie wspomniałeś o apteczce, a to konieczność. W apteczce koniecznie trochę plastrów, ze 3-4 malutkie saszetki (po kilkanaście mg) maści z antybiotykiem, leki z typu nifuroksazyd na ew.
  • Odpowiedz
@CzolgoStopowicz: Dzięki wielkie za wpis :)

1. Namiocik biorę ultra light - waga ok. 1kg, jednoosobowy. ponadto same leciutkie syntetyczne rzeczy które łatwo dają się ścisnąć (w tym polar), wykosztuję się.... ale liczę, że dzięki temu kilka kilometrów dziennie więcej będę w stanie przebyć :) No i wiadomo - nie są to rzeczy jednorazowe! Będą na następną wyprawę :)

2. Chyba w ostatnim moim komentarzu napisałem, że zapomniałem o apteczce i
  • Odpowiedz