Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki.

Co radzicie zabrać na 30-40-dniową (kawałek sierpnia + cały wrzesień) wyprawę do Kraju Kwitnącej Wiśni?

Plan jest następujący:

- transport pieszo + stopem

- spanie pod namiotem + couchsurfing

Planuję zabrać niewielki (do 45l) plecak podróżny w nim 2-3 komplety szybkoschnących ciuchów + bluza + kurtka + zapasowe buciory + nóż + ręcznik z mikrofibry + namiot i karimata + latarka + jakaś "małpka" + powerbank + butelka z filtrem.

Kupa sprzętu do nabycia, więc pewnie będę kompletował przez najbliższe pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś pominąłem?

  • 30
  • Odpowiedz
@lordmatiz: Bardzo pomogła, odechciało mi się podróży do Japoni z Planuję zabrać niewielki (do 45l) plecak podróżny w nim 2-3 komplety szybkoschnących ciuchów + bluza + kurtka + zapasowe buciory + nóż + ręcznik z mikrofibry + namiot i karimata + latarka + jakaś "małpka" + powerbank + butelka z filtrem. . Napiszę jeszczę raz kup sobie tą książke i dowiedz sie co to znaczy logistyka na wyjazdy :/
  • Odpowiedz
@lordmatiz:

zapomniec o stopie i namiocie - kupic sobie odpowiedni bilet na tydzien- miesiac na wszystko - nie pamietam nazwy

szczepienia - wez nie zartuj, zadne zapasowe buty

zarob do tego czasu cebuliony
  • Odpowiedz
@bazingaxl: I wydać dodatkowe 5-10k cebulionów na wszystko? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Rail pass na 21 dni to wydatek prawie 2k..... Dodatkowo noclegi pewnie taniej niż 100 za dzień się nie znajdzie. czyli następne 3k
  • Odpowiedz
No.... Są tu jakieś Mirki które wyruszyły na coś poważniejszego niż tydzień z mame i tate nad morze i mogą się wypowiedzieć? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@lordmatiz: Po co ci nóż ? (chcesz być zawrócony od razu na lotnisku ? ) , Japonia to bardzo restrykcyjny kraj i cholernie ksenofobiczny (obcokrajowców tolerują ale nie za bardzo lubia) ,na #!$%@? ci namiot i karimata ? (wiesz że kempingowanie na dziko tam są zabronione a zwłaszcza dla obcokrajowców ? ) są kempingi ale legalne gdzie trzeba nieżle płacić :/ Mam dalej wyliczać ? Jesteś tam obcy bez żadnej znajomości
  • Odpowiedz
@cool_de_luxe:

Co do noży jest restrykcja jeśli chodzi o ich długość - ja chcę zwykły scyzoryk do smarowania chleba zabrać - no problem.

Nie ma zakazu kempingowania (można chyba w każdym parku się rozłożyć), chyba, że w miejscach prywatnych. Można się rozwalić nawet na placu zabaw w środku miasta. - no problem

Nie słownik - a rozmówki, nie polsko-angielskie - a polsko-japońskie lub angielsko-japońskie, czytamy ze zrozumieniem. - no problem

Na
  • Odpowiedz
@michelney: Tak tak, tyle że w tym ma być wszystko łącznie ze sprzętem.... którego jeszcze nie mam :D Także idę po taniości. Choć sprzęt mam nadzieję że starczy mi na wiele lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) taniej niż za 1,6k chyba nie znajdę lotu.... chyba że przez przypadek jakiś błąd systemu będzie i któraś linia sprzeda po 100zł :P
  • Odpowiedz