Wpis z mikrobloga

@OrestesGaolin: zalezy co rozumiesz pod pojeciem ladne / porownywalne do lustrzanki.

zrobisz zdjecie, owszem. ale zapomnij o kadrach wywolujace ciary na skorze, do tego trzeba wiedziec co sie robi ze sprzetem. kup zwykla cyfrowke, nie musi byc za 1k nawet.
  • Odpowiedz
Czy aparat kompaktowy w cenie ok. 1000 zł może robić zdjęcia porównywalne z typową lustrzanką?


@OrestesGaolin: nie ma takiej opcji, nie ten sensor, nie to szkło

ale poszukaj cokolwiek używanego z matrycą aps-c i będzie ok :)
  • Odpowiedz
@OrestesGaolin: zależy, jak był używany, ale w większości przypadków nawet roczny powinien dawać radę :)

mój sprzęt ma prawie 2 lata a smiga jak nowy :)
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: nie zamierzam być fotografem ;) potrzebuję czegoś lepszego niż oferuje typowy smartfon, co po ewentualnej drobnej obróbce pozwoli na wywołanie kilku fajnych zdjęć co jakiś czas. Przyda się też do robienia dokumentacji fotograficznej kilku projektów, w których biorę udział.
  • Odpowiedz
@OrestesGaolin:

Do 1k zł kupisz spokojnie bezlusterkowiec (czyli taki kompakt z wymiennymi szkłami, ale dość małym rozmiarów, mniejsze niż lustrzanki) z dość dużą matrycą (APS-C). Po 900zł nawet chodzą nowe Samsungi z obiektywami, albo nieco starsze Sony NEX. Sam kupiłem sobie na wyjazdy specjalnie takiego nexa 3n z kitowym szkłem i naprawdę jakościowo daje to rade - na poziomie drogich luster sprzed kilku lat. Polecam.
  • Odpowiedz