Wpis z mikrobloga

Z cyklu: historie prywaciarza.

tl;dr


Wiem, że większość historii na wykopie jest pod znakiem "#!$%@? pracodawców i #!$%@? ekspedientów", ale uwierzcie mi, że chyba nie ma gorszego robaka niż polski klient. Oczywiście nie uogólniając, ale podzielę się z wami historiami z zaledwie ostatniego miesiąca pracy.

Od półtora roku prowadzę własną działalność gospodarczą. Mam własny sklep, w którym można kupić prezenty, dodatki do domu, meble. Ot wszystko, co ładne. Jako, że to grudzień - wiadomo, każdy kupuje prezenty dla rodziny, stroi mieszkania, choinki, prosi o zapakowanie upominków, ruch jest więc ogromny. I oto content z tego miesiąca, w sumie na razie opiszę jedną, jeśli będzie zainteresowanie to opowiem dalsze, a jest co opowiadać.

CHYTRA BABA Z METODĄ NA WNUCZKA

Do sklepu wchodzi starsza pani, przypuszczam, że ~70 level here razem z wnuczką, która wyglądała na początek podstawówki. Już od wejścia wiedziałam, że będzie beka over9000, bo kobieta w sumie nic nie zaczęła oglądać, a od progu darła ryj na cały sklep:

PAAAANI ALE DROGO PAAANI ALE CO KUPOWAĆ JAK PINIĄŻKÓW NIE MA


I nie myślcie, że śmieszy mnie to, że ktoś nie ma pieniędzy, ale za przeproszeniem takie uwagi można sobie w dupę włożyć. Jeśli mi coś wydaje się drogie to zwyczajnie nie kupuję i tyle, nie potrzebuję odstraszać potencjalnych klientów. No, ale wracając do meritum, młoda szukała prezentu dla mamy, wybrała coś tam i płaci. I tu się zaczyna hit:

A wie Pani, że moja Malwinka jest taka kochna, taka mądra, że od wszystkich pań w sklepie dostaje jakieś PREZENTY, a w sklepie obok nawet panie jej dały dla MAMY i TATY


U mnie w głowie papieże już tańczo makarenę, wiem chytra babo czego chcesz, ale ode mnie tego nie dostaniesz XD

Chłodny troll na twarzy i lakoniczna odpowiedź: Aha.

Myślicie, że się poddała? Takiego! Pewnie wzięła mnie za niedorozwoja, bo spróbowała taktyki bezpośredniej.

MAAALWINKO spytaj się pani może też ci coś da


No kierwa, tego już było za dużo. XD #!$%@?ęłam tak rzęsistym brechtem, że dwie bombki szklane(1.8 cebuliona/sztuka) z półek spadły. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W sumie sytuacja rozbawiła mnie aż tak, że mówię kit, na swoim jestem mogę dać (a ostatnio śmiechłam tak oglądając fat polish kid dancin martin garrix animals na popularnym serwisie youtube) i dałam małej jakieś różowe serduszko do przylepienia i mówię "no masz, masz przykleisz sobie do prezentu, albo do szafki". I wtedy babcia zrobiła coś epickiego. Ani be, ani me, ani dziękuję tylko:

WIDZISZ MALWINKO JAK SIĘ NIE DOPOMNISZ TO NIKT CI NICZEGO NIE DA


Nosz gurwa.

#chamstwo #truestory #bekazpodludzi #historieprywaciarza i trochę #przegryw
  • 31
@Laserade: Ewentualnie "jaka ta młodzież niewychowana" - raz sierpem, raz młotem! :D

@Kacc: Najwspanialsze.

@Variv: Też mi się tak wydaje. To w sumie smutne, co z ludźmi mentalnie zrobiło to X lat PRL-u. Podejście "mi się należy", "ma być" i jeszcze jakieś takie okropne cwaniactwo, które w sumie nawet nie wynika z biedy, ale jak można to 50 groszy więcej mieć na błaganiu o rabat, albo robieniu z siebie
co z ludźmi mentalnie zrobiło to X lat PRL-u


@MoniqueU: to nie jest fajne, ale to co zrobił z ludźmi kapitalizm, albo co zrobiła z dziećmi opieka państwa w krajach rozwiniętych, albo co zrobił feminizm i nadmierna opieka państwa kobietom i nie tylko, albo co zrobiła nadmierna opieka na innymi mniejszościami.... w Polsce mamy trochę misz-masz tego co złe i stare oraz tego co złe i nowe

wierz mi sam nie
@SuperNowyNick: A co w tym dziwnego, mogę prowadzić od 18 roku życia jeśli chcę. I nie jestem jedyna, znam naprawdę od groma osób <25levelu, którzy idą na swoje, bo do tego okresu możesz ciągnąć kabonę z UE, potem trzeba czekać do 50 bodajże, żeby łapać się na dofinansowanie.