Wpis z mikrobloga

@Adi32: Pret-a-porter - w to miałem okazje raz zagrać, a łapie się pod ekonomiczne ;-)

Ale poza tym to słyszałem, że wiele osób poleca "Wysokie Napięcia" (Power Grid) lub Puerto Rico.
@Adi32: Polecam: Wikingowie, wydawnictwo MINDOK (plansza ~A3 z obracającą się tarczą). Gra o tyle fajna, że się nie da przy niej pokłócić, bo w przeciwieństwie do Erubiznesu nie ma zagrań szkodzących bezpośrednio przeciwnikowi.
@Adi32: Zgadza się - Wysokie Napięcie. Mam i śmiało polecam, jeden z lepszych tytułów ekonomicznych. Prędko się nie znudzi, ogrom dodatkowych plansz, bardzo dobra mechanika wymagająca planowania, minimalna losowość.
@Adi32: pola naftowe. Dość wiernie oddaje prawdziwą ekonomię w dość nieskomplikowanych regułach. Dostaje umiarkowane noty, bo jak ktoś jest nieogar to da się zbankrutować i przegrać przed czasem.
@Adi32: Zawsze odsyłam na stronę BGG w poszukiwaniu nowych gier.

ranking gier ekonomicznych

miejsce eurobiznesu na tej stronie dla porównania

Sprawdzając grę zwróć uwagę czy jest wydana po polsku (edit: w miejscu "sort" wybierz kategorie "rank"), jeśli ma to dla Ciebie znaczenie. Pierwsze gry na tej liście są zdecydowanie bardziej złożone od eurobiznesu, ale na trzeciej stronie jest "Splendor" którego mogę śmiało polecić.