Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wyjaśni od czego zależą różnice na tych dwóch zdjęciach? Cokolwiek to jest - nie występuje zawsze, właściwie chyba drugi raz się spotykam z tym problemem - o co chodzi? Zdjęcie po prawej wywołane w LR - w różnych wersjach, odszumione lekko, na maksa, bez odszumiania - za każdym razem w Irfanie wygląda jak to po lewej. Widać różnice w wyświetlaniu dwóch zdjęć - poza tym, że przy zmniejszeniu jest wyostrzone ma inny [choć lepszy] balans bieli, ale ta linia u góry mi się nie podoba..

O co chodzi? Ja zawsze byłam straszna dupa z ustawień kolorystycznych, umiem tylko na spust migawki naciskać (,)

#pytanie #kiciochpyta #fotografia #lightroom i trochę #photoshop i #grafika
Pobierz
źródło: comment_ZDuKtyJf5O3EREuycV9w9vBOskAl4ErC.jpg
  • 8
@kmicolo: ale podczas wywoływania w LR muszę wybrać profil i mam sRGB AdobeRGB i ProPhoto RGB

@Ventura: jak to sprawdzić? W zapisanym już w irfanie pliku?

@VIDDHI: w systemowej jest to samo co w Irfanie

@5k07: wybacz, jestem tępakiem, nie wiem co do mnie mówisz ;_;
@matra: szczerze to nie mam pojęcia nie korzystam akurat z tych dwóch programów :P strzelam choć nie jestem pewien skoro nic za bardzo nie zmieniasz, a różnica jest przy dwóch programach to możliwe jest, że to leży w tych profilach RGB, LR ma swoje a IF swoje, albo jakieś kompresje jeszcze narzuca tak jak to ma miejsce w PS przy zapisywaniu do JPEG można trochę pozmieniać, żeby mniej zajmowało i zapewne