Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może "Dzienniki gwiazdowe" Lema w formacie MOBI? Obrońców praw autorskich od razu uspokajam - mam tę książkę w wersji papierowej ale wygodniej mi czytać na Kindle. Nie widzi mi się jednak płacenie drugi raz za tę samą książkę

#kindle #ebook #ksiazki #lem
  • 20
  • Odpowiedz
@pendolinzepsulosie: drogie wydawnictwo a czy kopiowanie danego utworu na uzytek wlasny, w obawie przed fizycznym uszkodzeniem nosnika rowniez jest zabronione. Tak sie szklada ze w celu uchronie ia przed zniszczenien jednej z ksiazek, postanowilem przeniesc ja na format elektroniczny.

Czy drogie wydawnictwo dopuszcza takie roporzadzanie zakupionym dzielem na uzytek wlasny?
  • Odpowiedz
@miki4ever: wprowadzasz ludzi w błąd swoim niedouczeniem, nie podając chocby umocowania prawnego na swoją teze, tu masz przykładową [interpretację] : (http://bartmanlegalupdates.com/film-muzyka-ksiazka-z-internetu-prawa-autorskie-w-internecie/)

"Co by się jednak stało, gdybym ściągnęła tę książkę z Internetu, a źródło okazało się nielegalne. Na dzień dzisiejszy polskie prawo nie penalizuje takiego działania."
Przeczytaj całość, później wróć i posyp glowę popiołem, przepraszac mnie nie musisz bo i tak na to nie liczę haha!
  • Odpowiedz