Wpis z mikrobloga

Hej,

mam pytanie – może ktoś z was ma większe doświadczenie z rejestrowaniem zbiorów w GIODO i może mi pomóc. Ostatnio nękają mnie mailami i telefonami firmy, które oferują przygotowanie dokumentacji dot. rejestracji zbiorów tj. instrukcji ochrony danych itp. Koniec końców zrobił mi się mętlik w głowie bo każdy mówi co innego. Jedni twierdzą, że biura rachunkowe są zwolnione inni, że trzeba się rejestrować. Zadzwoniłem do GIODO i powiedzieli mi, że wg nich powinienem zgłosić zbiór. Jako, że jednak wolę zaufać opinii losowej osoby na mirko niż gościowi z infolinii GIODO to pytam – MIRKI! Zgłaszacie swoje zbiory czy nie? Bo ja już nie wiem a zakaz przetwarzania danych mi się nie uśmiecha. #giodo #pracbaza #prawo #dzialalnoscgospodarcza #przepisy #ekonomia
  • 5
  • Odpowiedz
@popo_von_kox: niestety, ale w tym kraju nawet GIODO nie potrafi podać konkretnej informacji, która jest dość standardowa. Prawdą jest, że musisz zgłosić zbiór do GIODO, jednak zazwyczaj Biura Rachunkowe zawierają umowy o powierzenie przetwarzania innemu podmiotowi. Nie ma bowiem żadnych wyłączeń w ustawie dot. biur rachunkowych w tym względzie. Jakbyś potrzebował pomocy to priv, zajmujemy się tym również w Kancelarii.
  • Odpowiedz
Ostatnio nękają mnie mailami i telefonami firmy, które oferują przygotowanie dokumentacji dot. rejestracji zbiorów


@popo_von_kox: bo od stycznia nie trzeba nigdzie rejestrować i nie będę miały co robić ( )
  • Odpowiedz
@ppawel: @maciej-grzegorczyk-142: Dzięki za informacje. Zapisałem się na szkolenie - ale dopiero 20. stycznia będzie. Mam nadzieję, że do tego czasu nikomu się d... nie rozerwie. Czasem jak wymyślą jakąś głupotę to aż strach się bać. Raz na jakiś czas pewna instytucja przypomina sobie, że istnieje i zaczyna szaleć.

Nie przejmować się, robić swoje.
  • Odpowiedz