Wpis z mikrobloga

Kto i dlaczego boi się Beksińskiego w Warszawie?

Co tu dużo pisać Mirki, znowu potrzebuję odrobinę Waszej pomocy, do zapoznania się zachęcam szczególnie tych obserwujących tagi #beksinski #beksinskinadobranoc - wiem, że istnieje ryzyko, że tl:dr, ale mam nadzieję, że mimo wszystko ktoś się skusi i przeczyta :) Dla podniesienia atrakcyjności oczywiście zdjęcie Beksa, tego co się go tak wszyscy boją ;)

PS. gdybym wiedział jak się woła wszystkich, którzy wykopali poprzednie moje znalezisko zrobiłbym to, ale nie wiem. Może to i lepiej :P
Pobierz korniq - Kto i dlaczego boi się Beksińskiego w Warszawie?



Co tu dużo pisać Mirki, ...
źródło: comment_Poov3hHf1lwTEaHTHnO3uFP16m0FqGcG.jpg
  • 12
Tak więc drodzy koledzy, powodem dla którego trudno o godne miejsca dla kolekcji Państwa Dmochowskich w Warszawie wcale nie jest jakaś niepisana niechęć władz miasta czy upartej Pani Prezydent, układy polityczne czy nieco dziwny rynek sztuki w Polsce.


@korniq: serio? bo nie chce mi się wierzyć, że Posacki ma aż takie wpływy, a redakcja Frondy jest naprawdę maleńka i ostatnio sobie sporo grabi, także wśród katolików.

znam dość dobrze twórczość Beksińskiego
@michalkosecki: nie będę się licytował, kto co zna lepiej, a kto nie - przecież nie o to chodzi. Zauważ, że to co napisałem to nie jasna i klarowna odpowiedź zganiająca wszystko co złe na radykałów - tak (gwiazda) jest w tym tekście naprawdę bardzo ważna. A zarzucając mi ignorancję tematu... no cóż, nie skomentuję :) Dzięki za komentarz.
@michalkosecki: ufff, bo już się serio bałem, że coś spieprzyłem :) Ale masz rację Michał, nie oni są problemem, ale ta ich świetna wymiana zdań pozwoliła zwrócić uwagę na to gdzie on leży naprawdę. Jeżeli temat Cie w jakimś stopniu zaciekawił obserwuj tagi, z pewnością jeszcze nie raz właśnie z Wykopem najpierw podzielę się efektami mojego małego Beksowego śledztwa! Miłego wieczoru!
pozwoliła zwrócić uwagę na to gdzie on leży naprawdę


@korniq: no właśnie w to nie bardzo mi się chce wierzyć. środowiska katolickie są mi bliskie, z Posackim czasami się zgadzam, czasami nie, ale rozumiem jego punkt widzenia - więc jak gdyby widzę też drugą stronę barykady. ale naprawdę trudno mi jest uwierzyć, że to jest przeszkoda do ustanowienia wystawy stałej w (bądź co bądź) względnie zlaicyzowanej Warszawie - Frądelek bojkotuje empik
@michalkosecki: każda uwaga jest dla mnie bardzo ważna, zagrały emocje, przyznaję. Jeszcze raz napiszę, żeby była już pełna jasność - ja wcale nie w tym dziwnym (sorry, ale takie dla mnie jest) środowisku wokół Pana Posackiego upatruję przeszkody, jest ona gdzie indziej o czym chyba oboje doskonale wiemy :)

@michalkosecki: to jest jedynie efektem - tu chodzi o jakieś dziwne animozje w środowisku związanym ze sztuką w Polsce (choćbym chciał napisać więcej na chwilę obecną nie mogę - wiesz, nie mam zamiaru nikogo o nic oskarżać, zwłaszcza, że to jedynie domysły).
@xhxhx: wtedy czytając ten komentarz trochę się chyba nawet wkurzyłem, przede wszystkim dlatego, że nie rozumiem jak można mieć w ogóle takie zdanie, szczególnie jako "historyk i krytyk sztuki". Dziś już tylko się lekko uśmiecham, milcząca ironia jest czasem najlepszym wyjściem, bo wyjściem z twarzą :)
@korniq: wyśmianie tego to jedyny słuszny sposób. Galeria Beksinskiego strefą satanistycznego odseparowania od boga...

Dobry tekst na ulotkę, gdy galeria już powstanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)