Wpis z mikrobloga

#pokazzegarek #parnis #zegarki

Obiecane zdjęcia Parnisa Portuguese Power Reserve czy jak to tam go Chińczycy zwali ;-) robione telefonem, wybaczcie jakość zdjęć, ale nie miałem czasu zrobić lepszych w domu.

Odpowiedź na powtarzające się pytania: kupiony w Polsce w sklepie Tomsky zgodnie z ceną na stronie + przesyłka Fedexem (20 zł).

Mechanizm Sea-Gull ST-25 automatyczny, z opcją ręcznego naciągu, szkło mineralne, rozmiar 43mm (o dziwo nie jest za duży dla mnie), wskaźnik rezerwy chodu i sekundnik.

Niestety jest mały problem z sekundnikiem, bo się zatrzymuje w niektórych pozycjach (mimo to wskazuje minutowa wciąż chodzi). Sprzedawca obiecuje wymianę w dowolnym momencie, ale najpierw sprawdzę czy nie da się tego problemu rozwiązać u zegarmistrza - szkoda mi czekać parę dni na wymianę i bawić się w wysyłanie :) Niestety takie uroki chińskich zegarków.

Dokładności wskazywania czasu przez szwankujący sekundnik nie sprawdzę szczegółowo, ale od piątku zegarka nie nakręcałem ręcznie i wciąż dobrze pokazuje godzinę z dokładnością co do minuty.

Pasek w najlepszym odczuciu średniej jakości, na pewno idzie do wymiany - raczej coś skórzanego, ciemny brąz lub czarny. I jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia, już rozglądam się za kolejnym :)

Wołam @Darktek bo chciał zdjęcia ;-)
Pobierz
źródło: comment_xH4i08djxDt8KPQzcrM7L6HQPwYBuREq.jpg
  • 7