Wpis z mikrobloga

Komentarz z wp pod art o Ronaldo

Ja im nie zazdroszczę. Mam 41 lat i mogę powiedziec, że powidło mi się w życiu. Mieszkam z żoną i trójką dzieci w apartamencie - 42 metry kwadratowe w bloku z wielkiej płyty i mam stałą pracę na umowę zlecenie - jestem ochroniarzem w Lidlu. Zarabiam 1280 zł, a w dobrych miesiącach z nadgodzinami to i z 1400 zł wyciągnę. Ciężko pracowałem na mój sukces. Po studiach na wydziale filozofii, zrobiłem doktorat. Pierwotnie planowałem pracę na uczelni, ale ponieważ nie było vacatów, a pojawiła się świetna oferta z Lidla to długo się nie zastanawiałem. Zarabiam dużo, więc żyję komfortowo. Miałem golfa 2, rocznik 88 po lifcie i na wtrysku. Trochę się zapożyczyłem i znajomy ściągnął mi z Niemiec wygodną limuzynę - Dacię Logan, rocznik 2005. Autko mam w najbogatszej wersji z obrotomierzem i trzecim światłem stopu. Na allegro kupiłem używane kołpaki, żeby odświeżyc design. Dwa razy w miesiącu tankuję na full za 50 zł i jako zapaleni turyści podróżujemy z rodziną. Już trzy razy byliśmy w tym roku u dziadków na wsi. W lecie lubię pogrillowac z rodziną i przyjaciółmi. Ponieważ mam chody w Lidlu i wiem, kiedy są promocje, to wspaniałą, zdrową kiełbasę kupuje po 6.99 za kg, do tego markowe piwo za 1,59 zł i życ nie umierac.


#ironia
  • 35
  • Odpowiedz
@AlmostDivine: Chodziło mi o rok. Porównujesz 3 miesiące gry. I tylko w lidze. I tylko w klubie. trochę mało miarodajne porównanie, nie sądzisz? No i oczywiście statystycznie te bramki dają przewagę, ale patrząc na grę to już nie bardzo.
  • Odpowiedz
i wszechstronność jest nieporównywalna do żadnego obecnie (i chyba w historii) zawodnika.


@rego: Chyba kpisz. Akurat Messi (CR zresztą też, kiedyś nawet bardziej niż Messi, ale ostatnio popracował nad wieloma aspektami) to przykłady dopracowania do perfekcji kilku elementów. Dlatego nie są i prawdopodobnie nie będą już lepsi niż Pele czy Di Stefano (polecam ściągnąć i obejrzeć kilka meczów z ich udziałem; w erze internetu to nie jest wielki problem), a
  • Odpowiedz
@Clermont: Chyba nie a to co piszesz to jakieś niepoparte niczym teorie. Nad czym teraz Ronaldo popracował? Nad stałymi fragmentami? Nad strzałami z dystansu? Nad dryblingiem? Wszystko gorsze niż wcześniej. Nawet szybkość. Wszystkie jego ostatnie bramki to efekt dobrej gry zespołu - wiele patelni + karne + gra środkowego napastnika. Jest na pewno mniej spektakularny niż wcześniej co wtedy też wiązało się z wieloma błędami - patrz skuteczność, którą ostatnio
  • Odpowiedz
@rego: Pytanie: czy oglądałeś w całości jakikolwiek mecz z udziałem Pelego albo Di Stefano? To wyprzedzanie całego świata o klasę przez Ronaldo i Messiego jest niczym w porównaniu z rewolucją, jaką wywołał Di Stefano po przyjeździe do Europy. Trafnie to ujął Sacchi, mówiąc, że to było jak pojawienie się dźwięku w historii kina. No ale trzeba to zobaczyć.
  • Odpowiedz
@Clermont: Ale zaraz: piszesz, że Pele, distefano lepszy a teraz, że nie lepszy tylko wprowadził rewolucję. To o co w końcu chodzi? Nie przeczę, że wyprzedzali epokę, ale w obecnej nie byliby tak dobrzy.

Oglądałem kilka meczów Brazylii z udziałem Pelego - wyprzedzał wszystkich umiejętnościami w swojej epoce, ale taktycznie i fizycznie nie miałby szans obecnie.
  • Odpowiedz
@rego: Jasne. Podobnie Korea Północna mogłaby wystrzelić jedną rakietę w kierunku wojsk macedońskich z IV wieku p.n.e. i wygrałaby bitwę w kilka minut, ale to nie znaczy, że Kim Dzong przewyższa umiejętnościami Aleksadra Wielkiego.
  • Odpowiedz
@Clermont: Ojoj, słabe porównanie. Umiejętności indywidualne do techniki wojennej? Uważasz, że messi bijący rekordy strzeleckie wielkich z tamtych czasów w wieku 27 lat jest gorszy od nich? Czy może za mało odstaje obecnie od reszty? Ilu zawodników powinien zazwyczaj bez problemu mijać dryblingiem? pięciu zamiast dwóch?
  • Odpowiedz
@rego: Strasznie idiotyczny argument, ale skoro się tak upierasz, to twoim zdaniem ilu mijał Di Stefano? Nie tylko mijał, ale i miał bogatszy wachlarz. Od jakichś 10 lat technika dryblingu staje się coraz prymitywniejsza i to jest ogólny trend. Albo na zamach, albo przyspieszenie, albo kick'n'rush.

Umiejętności indywidualne do techniki wojennej?


@rego: Możesz to sobie porównać z czymkolwiek. Zwykły magister matematyki wie obecnie więcej niż Euler, co nie
  • Odpowiedz
@ricardo_kaka: Zarabia 1280zł miesięcznie, a stać go na żonę, trójkę dzieci, ma mieszkanie na własność (42m x 5500zł = 231 000zł) musiał kupić za gotówkę, bo przy takich dochodach to hipoteki raczej nie dają i do tego jeździ autem z 2005 roku. Chciałbym aby w Polsce przy takich zarobkach się tak żyło.
  • Odpowiedz