Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja #auto #pomocy

Dzięki wielkie Mirki za pomoc. Wczoraj kupiłem Nissana Almera n16. Mechanik mówił że jest oka (stacja diagnostyczna) tylko zaleca konserwacje przedniej belki . Na mylni sprawdzałem czy szyberdach nie przecieka też było oka. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za komentarze w tagu #spamdominodopukiniekupipierwszegoauta .

Mam jeszcze parę pytań jak by ktoś był chętny pomóc.

1/do dzisiaj mam termin drugiej raty oc, wiec jak bym przepisał na mnie dziś ubezpieczenie i wpłacił to moge jeździć dalej czy nie mogę bo jeszcze nie przerejstrowałem auta. (i)Czy musze czekać aż sprzedawca wyrejstruje auto i dopiero w tedy mogę zarejstrowac na siebie czy nie muszę czekać.

2/ Pytałem jaki olej silnikowy lał i kiedy był zmieniany,auto jego córki i mówi że nie wie ale że to obojętne jaki wleje a najlepiej sprawdzić na necie jaki do nissanów najlepszy. Więc jaki olej mam kupić i wlać czy może wymienić olej ( ile to kosztuje) wogle kiedy sie wymienia olej po czym poznać

3/ Kiedy wymienia sie akumulator? kiedy ładuje ? i jak to robić ?

4/aż głupio pytac no ale co tam :) . w aucie niebieska dioda mruga cały czas to alarm ? jak jade to nie mruga ale wczoraj po postoju jak ruszyłem to mrugała reszte drogi ( coś nawciskałem pewnie bo wszystko wciskałem chciałem sprawdzić co po co jest ale potem nie mogłem wyłączyć tej diody ,)?

5/ znalazłem instrukcję na necie po pl ale nie wiele mi mówi np

: co to jest

- włacznik zmywania reflektorów

- wyłącznik systemu ESP korektor ustawiania reflektorów
  • 10
2/ Pytałem jaki olej silnikowy lał i kiedy był zmieniany,auto jego córki i mówi że nie wie ale że to obojętne jaki wleje a najlepiej sprawdzić na necie jaki do nissanów najlepszy. Więc jaki olej mam kupić i wlać czy może wymienić olej ( ile to kosztuje) wogle kiedy sie wymienia olej po czym poznać


@domino01: Nie ma jakieś wlepki na masce, karteczki na bagnecie z informacją jaki olej był lany?
@domino01:

Więc jaki olej mam kupić i wlać czy może wymienić olej ( ile to kosztuje) wogle kiedy sie wymienia olej po czym poznać


Zalecane co 10-15 kkm lub rok. Powinna być karteczka poda maską (z datą wymiany, przebiegiem i rodzajem oleju, jak nie ma to możesz profilaktycznie wymienić. W zależności od serwisu i producenta oleju to około 100-150 PLN (razem z filtrem). W przypadku takiego auta jako domyślny olej wybierałbym
@domino01:

1. Auta się nie wyrejestrowuje. Nie powiem jak jest z ratami.

2. Jak kupione to raczej w ciemno zmieniasz. Da się znaleźć jakie oleje zaleca producent i najlepiej wziąć ten lepszy z listy.

3. Akumulator się sam ładuje przy uruchomionym silniku ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli nie, to pojawia się czerwona kontrolka. Wiele współczesnych aku ma diodę, która pokazuje stan. Jak po dłuższej jeździe nie jest
@domino01: chyba nie powinno się dolewać oleju o innej lepkości (jeśli nie znasz rodzaju). Jak olej był nie wiadomo kiedy wymieniany to zacznij od tego. Jak masz znajomego z kanałem to wymienisz za grosze (najtańszy markowy olej około 60 PLN, filtr jakieś 20).