Wpis z mikrobloga

Mireczki, polecicie mi jakąś książkę o tym jak nauczyć się rozmawiać z innymi i tp?

Podczas rozmów brakuje mi tematów i nie wiem jak kontynuować konwencję.

Są w ogóle jakieś książki lub poradniki na ten temat?

#ksiazki #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
@OnionMan: sprawdź sobie "Sukces w relacjach międzyludzki" - Alex Barszczewski. Od razu zaznaczam, nie mówię, że to dobra książka, ale jest w niej sporo o tym, o co pytasz.
  • Odpowiedz
@OnionMan: Szczerze to zacznij czytać jakiekolwiek książki, bo to dośc przerażające, że brakuje Ci tematów do rozmów. Polecam jako trening najprostszą czynność - widząc jakiś wpis czy to na mirko czy na fejsie staraj się uformować jakaś opinie. Możliwie jak najdłuższą. Wychodzisz z kina (nawet sam) postaraj się sobie powiedzieć co Ci się w filmie podobało, co nie i najważniejsze - rozmawiaj z ludźmi. Jak jesteś #przegryw to
  • Odpowiedz
@OnionMan:

"Sukces w relacjach międzyludzki" - Alex Barszczewski - ogólnikowo ale bardzo na temat.

"How to Talk to Anyone: 92 Little Tricks for Big Success in Relationships" - zbiór konkretnych pytań/sposobów nawiązywania relacji itd, niekoniecznie do ciągłego stosowania ale warto o nich wiedzieć.

No i przede wszystkim wstań sprzed komputera, próbuj nowych rzeczy, poznawaj nowych ludzi i zbieraj jak najwięcej różnorodnych doświadczeń, znam sporo osób, które mają ten sam problem
  • Odpowiedz
"Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów." Arthur Schopenhauer. A nie, po tym to nikt nie będzie chciał z tobą gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz