Wpis z mikrobloga

#csgo

Zapraszam do nowego tagu #nowytrain , chcę zrobić coś w stylu tutaj póki co tematu zbiorczego, a w przyszłości tagu ze smokami czy fleszami na dany bombsite. Można porobić tagi #train , #inferno czy #mirage i jak ktoś będzie szukał porad na daną mapę będzie mógł je sobie łatwo znaleźć. Wiadomo, oczywiście trzeba dodawać przed tym tag #csgo żeby te płaczki co mają go na czarnej liście potem nie płakały, że im zaśmiecamy mirko.

Dlaczego #nowytrain ? O ile w takim de_season niewiele się zmieniło, tutaj mamy praktycznie całkowicie nową mapę. Pobiegałem sobie chwilę po tym trainie i od razu widać, że mapa jest bardziej nastawiona na terro. Duże ułatwienia w widoczności, przez co autokampa/scout/awp nie jest już tak mocne, ale to akurat logiczne. Dużą zmianą jest zlikwidowanie gniazda terro, i zmniejszenie gniazda ct które jest teraz bardzo łatwo widoczne i łatwe do sprawdzenia.

Zlikwidowany został też popdog czyli wagon najbliżej drabiny/łącznika. Nie będę tu omawiał wszystkiego, bo każdy może sobie sam mapę przetestować. Na koniec dodaje op bomb plant, który jest plantem jednocześnie na

-respa tt

-alejkę

-lewy/prawy wagon

Wystarczy wykminić na niego dobre smoki i praktycznie nawet jeśli zostanie 1-2 ct na eco tt i tam paka jest położona, ct mają do sprawdzenia całą alejkę albo cały resp terro - bo można równie dobrze schować się kawałek dalej i grać na czas.

W załączeniu filmik instruktażowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam @ktoszpolnocy bo jest fanem traina i pewnie się ucieszy a jeszcze nie wie.
  • 8
@dzeksondzekson: wiedziałem, że był update, ale to jest zupełnie inna mapa xD nie wiem czy dalej będzie mi się podobać. Osobiście z jakimś częstszym graniem na tej mapce poczekam, aż prosi zaczną na tym grać, żeby zobaczyć jak się ustawiają i jak grają na tej mapie.
@ktoszpolnocy: Wczoraj chwilę oglądałem pronaxa na gotv to mapa wciąż ma podobne taktyki aczkolwiek ludzie popełniają dużo błędów zakładając że mapa jest w stylu starej - typu wskakiwanie na b na pociąg żeby podkładać pakę, mimo że nie trzeba :)
@dzeksondzekson: obawiam się tylko, że 90% rund będzie wyglądać tak, że tt wbiega na A, podkłada bombę i koniec. Mam nadzieję, że teraz nie przesadzili i nie zrobiła się ta mapa jednostronna, ale pod tt. Osobiście uważam, że należy trzymać smoki w ct do czasu podłożenia paki. Wtedy smokować elkę i odnogę, żeby łatwiej się broiło.