Wpis z mikrobloga

@moriturius: Mnie strategie za to kręcą od zawsze. Ale dla mnie Cezar jest wyznacznikiem takiej rozrywki. Bo później był Zeus, Faraon. Wszystko na jedno kopyto. Ale Cezar był u mnie na miejscu pierwszym. Bardzo lubię wracać do tych gier, bo one mają jeszcze w sobie to coś... a nie wypieszczone i beznadziejne strategie 3D. Oczywiście, rzecz gustu. Do mnie 3D nie przemawiają w ogóle.

@Variv: Nie robią, bo teraz dzieciarniana
@souriss: Są dwie strategie przy których spędziłem wiele wiele godzin

1) The Settlers 2 (od najmłodszych lat)

2) Civilization V (ta gra ma 3d, ale to jej nie przeszkadza :))

Tych typu Cesara jakoś nigdy nie było mi dane rozkminić :c
@WuDwaKa: Jedynki niestety nie miałam okazji przetestować. Ale w sumie w dobie Internetu chyba można już teraz dorwać wszystko. Siarczyste piksele mnie nie odrzucą! :-)

@moriturius: Settlers... miodzio. Szczególnie IV, do której będę mieć osobisty sentyment, bo za pierwsze uzbierane pieniądze (całe 80zł!) kupiłam sobie oryginała. Kolejna seria po Age of Empires (1 i 2 - zdecydowanie, 3 - bardzo miernie), którą lubię sobie czasem odświeżyć.
@moriturius: a "Dziesięciolecie"? To Settlers II, tylko w 3D. Dodatkowo "Narodziny Kultur", czyli odświeżenie Dziesięciolecia, gdzie można było pograć nawet w Pokera i Szachy przez multiplayer. Przez płynne animacje wszystkich ruchów, oraz podpowiadanie, kto ma co robić nauczyłem się grać w karty.
@vosmor: Czwórka to już chyba takie trochę 3D bez klimatu. W moim odczuciu oczywiście. Trójka dla mnie jest najlepszą z serii. ;-)

@zawodowiec: Wydaje mi się, że Faraon był po Cezarze. Tak! Mam potwierdzenie:

Caesar III: 24 maja 1999 ( światowa data premiery )

Faraon: 30 października 1999 ( światowa data premiery )

A to #!$%@? zerżnęły. :-D
@souriss: Cezar 4 to tak, 3d. Czy bez klimatu kto co lubi. Z pewnością jednak zdecydowanie za łatwa w kwesti rozbudowy miasta jak i wymagań samych misji i zdarzeń w ich trakcie.

Faraon był nawet spoko, Zeus był łatwiutki. Cesarz: Narodziny Państwa Środka moim zdaniem był najbliżej udaną kopią Cezara.