Wpis z mikrobloga

#zagadki #wykopowaligazagatkowa <- pod tym tagiem powinny pojawiać się zagadki wykopowej ligi zagadkowej.

Zasady są proste zadający ogłasza jakąś (symboliczną nagrodę), walczący dają propozycje rozwiązań w komentarzach. Zadający wybiera pierwsze najlepsze rozwiązanie i nagradza. I tak sobie gramy :)

Do wygania: 10 #dogecoin

Zagadka: mamy 100 beczek wina od początku do k-tej są zatrute (k jest naturalna od 0 do 100 [0 znaczy bark zatrutych beczek]) . Mamy też 2 skazańców ( by było weselej jeden z #4konserwy i jeden z #neuropa ).

Jak przy najmniejszym zużyciu wina znaleźć k-tą beczkę po której wszystkie już są dobre.

Trucizna działa "instant" czyli skazaniec umiera od razu po wypiciu.

Wyniki ligi

1. @RafiX99 1.punkt

2. @aba 1. punkt
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: najpierw skazaniec próbuje wina z 50 beczki, jeśli jest zatruta drugi próbuje wina od 100 beczki w dół, jeśli nie, to 1. próbuje wina w 25. beczce, jeśli jest zatruta to od 2. pije od 49 w dół, jeśli nie to 1. próbuje 13, jeśli jest zatruta to 2. pije od 24 w dół, jeśli nie, to 1. próbuje 6, jeśli jest zatruta to 2. pije od 12 w
  • Odpowiedz
@krolikbartek: dobrze rozumiem przez połowienie 1-szy a 2-gi iteruje tam gdzie jeszcze nie wiemy ? W przypadku gdy zatruta jest 50 beczka masz 50 łyków trochę dużo da się zejść niżej, mi się udało do 19 a rekord to 14 o jakim słyszałem.

A i skąd wątpliwości ?
  • Odpowiedz
@krolikbartek: nie wiedząc jaka beczka jest zatruta ? Tak przegrałem

ale u mnie umierają i ja wiem która jest ostania zatruta.

Widzę szturmujesz bardzo fajną złożoność logn tylko ona wymaga logn więźniów... a Ty masz 2 :D
  • Odpowiedz
@Nyc-sama: byłeś pierwszy wiec zgarniasz punkt i kasę (daj adres portfela)

@wodzu91: również poprawnie ale niestety jesteś 2-gi wiec tylko +

@krolikbartek: bardzo fajne podejście niestety potrzeba więcej więźniów

pytanie 2 na 2 punkt (a co na bogato) jak wyglądał by Twój algorytm przy 2 więźniach i n beczkach?
  • Odpowiedz