Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, nienawidzę, NIENAWIDZĘ laptopów.

Kupiliśmy z rodzicami na spółkę bratu Asusa x552cl, bez systemu operacyjnego. Płytka wyraźnie zaznaczyła, że stery są " #windows8 ONLY". Okej, ja chce #windows7 no ale część jest pewnie uniwersalna, drugą część znajdę w necie. Takiego #!$%@?. Zainstalowałem system, instaluje co mogę - pierwszy zonk, #!$%@? stery z win8 od LAN kłócą się ze sterami od WiFi. Kombinuje, instaluje jakieś inne... co się okazuje? #!$%@? WiFi Ralinka przestaje działać xD nie pokazuje żadnej sieci w zasięgu xD więc olewam LAN, i kombinuje jak zainstalować Ralinka. Poddaje się po godzinie usuwania i instalowania różnych sterów, restartów, no i włączam przywracanie systemu... OKEJ, widzę, że mieli i wyszukuje sieci, więc zabieram się za resztę sterowników. Coś mnie tchnęło by spróbować się połączyć... TAKI #!$%@? #!$%@?. Nie łączy z żadną siecią, wywala jakiś chory błąd. Inny sterownik pokazuje mi za to sieci, których nawet nie ma. #!$%@?. #!$%@?. Mać. Jutro formatuje i od nowa instaluje cały komplet sterowników.




#laptop #komputery #gorzkiezale #informatyka #pomoctechniczna #januszeinformatyki
  • 7
@Norbercikk: ##!$%@? Windows 10 jest w wersji TESTOWEJ. Nie jest ona przeznaczona do użytku codziennego.

@nazwa_uzytkownika: Windows 7 umiera. Wsparcie podstawowe kończy się w styczniu 2015.

Sterowniki dla Windows 8/8.1 nie są kompatybilne z Windows 7. Są czasami dostępne paczki ze sterownikami do wszystkich OS-ów MS ale wtedy w Windows 7 instalują się stery kompatybilne z Vistą/7 a jednocześnie niekompatybilne z 8/8.1.

Odpal HWiNFO64 i sprawdź co masz w środku.
@fadeimageone: umiera czy nie, nie mam 8 pod ręką i raczej nie chce bratu, który do dziś korzysta z windowsa xp zaserwować tak brutalnej zmiany środowiska.

Stery znajdę, w sumie już znalazłem, muszę tylko to durne wifi zmusić do współpracy i to będzie wszystko.

I fakt, te najważniejsze stery od mobo Intela są w "paczkach". Pierdoły jak lan, wlan mają metkę "win8". Poszukam to wszystko jeszcze raz i skompletuje co trzeba.