Wpis z mikrobloga

@mx2: Kupcy i budowniczowie koniecznie! Mam jeszcze wieżę, dodaje sporo taktycznych rozwiązań. Polecam też mini dodatki, ale w Polsce bardzo ciężko je znaleźć oddzielnie... dopiero jak zrobiłem #emigracja do uk to w sklepach z planszówkami znalazłem mini dodatki :D
  • Odpowiedz
@mx2: Hrabia, Król i Rzeka. Dodatkowych dużo płytek, w tym rzeka wprowadzająca utrudnienie / urozmaicenie dla tych co lubią bawić się w przejmowanie łąk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xcharlliex: Jest zacna ;) ja mogę polecić te katedry, duży ludzik czasami może zmienić rozgrywkę :P a zamknięte miasto z katedrą to ładne combo z punktów.

@sekibun: sam nie wiem ;) z moim różowym zawsze skaczemy sobie do gardeł przy planszówkach z negatywną interakcją, carcasonne była w miarę spokojną rozgrywką ;P

@marrbacca: okej, opowiedz coś o tych mini dodatkach bo nie słyszałem o tym wcześniej.

@TheMan: no zawsze
  • Odpowiedz
@mx2: Jeśli o łąki walczycie to rzeka obowiązkowa. Bo to dodatkowy, nieprzechodzący element podziału. No i dochodzą klasztory i miejsca kultu (konkurencja). Więc frajda przednia. Polecam Żanetka Leta i @brick
  • Odpowiedz
@TheMan: z tym że rzeka to natychmiastowe rozwinięcie planszy i sporo opinii słabych słyszałem i czytałem o tym dodatku. O łąki zawsze się walczy, ale właśnie bez dodatkowych przeszkód samemu musisz starać się zamykać lub dołączać do łąki.

@mx2: Mini-dodatki to parę płytek (z dodatkowymi pionkami zazwyczaj) rozszerzające minimalnie zasady i przedłużające rozgrywkę o parę minut. Ja polecam maszyny latające (pozwalają na dodatkowe wbijanie się do zajętych obszarów), złoto (dodatkowe
  • Odpowiedz
@marrbacca: widzę, że kiedyś były u nas mini dodatki ale obecnie wszędzie są niedostępne, szkoda ;) chyba wybiorę się po tych kupców ;P
  • Odpowiedz
@mx2: dokładnie tak. Szukałem mini dodatków dobry rok po tym jak kupiłem podstawkę. Kupiłem dopiero jak w Londynie odwiedziłem sklep z planszówkami, a tam minidodatków była cała skrzynka :D

Możesz postarać się polować, albo szukać angielskich wersji, mimo niewielkiej dostępności naprawdę bardzo polecam w szczególności maszyny latające i złoto :)

Kupcy i budowniczowie to jest z dodatków które powinieneś mieć, pozostałe zależą tylko od tego czego wymagasz od gry :)
  • Odpowiedz
@marrbacca: poszukam może gdzieś znajdę :) w sumie angielska wersja będzie się różnic jedynie angielską wersja instrukcji, tak?
  • Odpowiedz
@mx2: w Kupcach i Budowniczych powinien być ;)

Ja to się dodatkowo szarpnąłem i kupiłem oddzielnie woreczke z nadrukowanym polem punktowym. Świetne rozwiązanie i Carcassone jest teraz zupełnie mobilne :D
  • Odpowiedz
@mx2: Jako wielki znawca Carcassonnów powiadam: tylko i wyłącznie kupcy i budowniczowie. Jeśli chcesz kolejnego zakupu, to burmistrz lub wzgórza. Dodatkowo polecam druknąć i samemu skleić dodatki fanowskie z carcassonnecentral. Naprawdę super pomysły mieli niektórzy, np. "rody" - czerwone tarcze obok niebieskich, które działają tak samo jak niebieskie, ale nie wolno mieć zamku, który zawiera oba rodzaje.
  • Odpowiedz
@devios: no własnie kupiłem znaczy dostałem od mikołaja kupców ;) niebawem będziemy grać, jak masz jakieś linki pod ręką to możesz podrzucić ;) chętnie zobaczę
  • Odpowiedz
@mx2: Z oficjalnych niestety nie ma już zbytnio nic ciekawego. Natomiast jeśli chce Ci się samemu kupić blok introligatorski, kleić i ciąć, to znajdzie się kilka propozycji. ;)
  • Odpowiedz