Wpis z mikrobloga

Chcę nauczyć się spawać jakieś mniejsze rzeczy. Na pewno nie chcę tego robić profesjonalnie, ale tylko dla własnej frajdy.

Starszej literatury mam pełno w szkolnej bibliotece (moje technikum uczyło kiedyś spawania) - czytać te 30-letnie książki czy polecacie coś nowszego?

Spawarek mam pod dostatkiem, niestety wszystko do spawania elektrycznego (jakaś mała 160A[prąd zmienny] i potężna wirowa EW-23u [prąd stały]), wiem że nie nadaję się to bardzo do moich celów ale narazie nie stać mnie na MIGa.

Nie posiadam niestety mniejszych elektrod i potrzebuję jakiegoś sklepu, najlepiej internetowego i na sztuki (lub małe paczki) - ktoś ma coś sprawdzonego? Jakieś rady, książki, poradniki - wszystko mile widziane :-)

#spawanie #spawajzwykopem
  • 4
@choleryk: Tak jak napisałem, level 17 here - nie wiążę z tym przyszłości a wyżej wymieniony sprzęt już posiadam.

Mniejsze rzeczy miałem na myśli blachy 1-2mm. Aktualnie spawam je bo muszę, ale myślę że cieńszą elektrodą z odpowiednią wiedzą uda mi się lepiej.

@SUQ-MADIQ: Czy obowiązują jakieś oznaczenia rodzai poszczególnych typów? Może jakiś katalog czy coś - nie wiem jak znaleźć odpowiednie.
@HamRadioOp: blache 1 - 2mm trudno się spawa elektrodą. Najlepszy byłby tig, 1mm elektrodą to raczej puntowo albo na podkładke, trudno dla początkującego.

Szukaj najcieńszych elektrod 1.6mm ZASADOWYCH - rutylówek nie ogarniesz.