Wpis z mikrobloga

@OnionMan: do momentu w którym osiągniesz przychód powyżej 150tys na rok możesz nie płacić vatu, ale jednocześnie też nie będziesz mógł kupować nic na fakturę vat, zależy co chcesz robić, od kogo kupowac itp, jeśli dużo zakupów jest na gębę albo paragon to warto skorzystać z tego zwolnienia
  • Odpowiedz
@OnionMan: będzie, bo kitajce nie wystawia Ci przecież faktury vat, ale jeśli myślisz o handlu z ali na allegro to nie da się tego zrobić legalnie w Polsce, przy pierwszej kontroli z us nie wyplacisz się ;) #coolstory
  • Odpowiedz
@nekti: nie ma w polskim prawie dobrze opracowanego takiego zagadnienia jak dropshipping, wiec wszystkiego rodzaju rozliczanie sie tylko z "posrednictwa" a nie od calej kwoty jest poprostu niezgodne z prawem :) Ale mozesz mnie oswiecic smieszku jak Ty to zrobiles, ze spisz spokojnie :)
  • Odpowiedz
@nekti: czy jedno nie jest równoznaczne z drugim? Chyba malo kto chce kupowac rzeczy z Ali na swoj adres, zeby je pozniej wysylac dalej ;)
  • Odpowiedz
Chyba malo kto chce kupowac rzeczy z Ali na swoj adres, zeby je pozniej wysylac dalej ;)


@KAROO: mysle ze robi tak polowa allegro + 90% sklepow (moze nie na aliexpress, ale od importerow tez z chin)
  • Odpowiedz
@nekti: robi tak co nie oznacza, ze sie na tym nie przejada :) Wystawiają towar X za 700zł a nie usługę "pośrednictwa" za 50zł więc trzeba się rozliczyć z przychodu 700zł a nie 50zł, za to że przekleisz czyjeś dane do aliexpress, akurat prowadzac swoj sklep daloby rade to troche obejsc, ale w przypadku allegro tylko dobry prawnik z oc moze pozniej uratowac przed oddaniem wszystkiego z % :)
  • Odpowiedz
@KAROO: a jak jednak uznasz, ze musisz sie zarejestrowac do vat, to poczekaj do stycznia z zakladaniem firmy, bo do konca roku za rejestracje placi sie tak jak zwykle, czyli 170 zł oplaty skarbowej, a od 2015 roku oplata będzie zniesiona.
  • Odpowiedz
@OnionMan nie słuchaj do końca kolegi @KAROO bo częściowo głupoty opowiada.

ale jednocześnie też nie będziesz mógł kupować nic na fakturę vat


Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT (na podst. art. 113 ustawy o VAT), tj. nie jesteś zobowiązany do rejestracji jako czynny płatnik VAT do momentu przekroczenia w roku progu 150.000 zł wartości sprzedaży. Zobowiązany będziesz do wystawiania faktur ze stawką ZW lub zwyczajnie rachunków. Na fakturach musisz przestawiać podstawę
  • Odpowiedz
  • 0
@nekti:

@KAROO: Mireczki, a jesli bede odprowadzal podatek nie od tego co zarobie lecz od tego co sprzdam, czyli od kwoty wystawienia produktu na Allegro , to czy jest to niezgodne sprawem? Oczywiscie jestem wwiadom,ze bede placil Vat +dochodowy co bedzie dla mnie malo oplacalne.

Znacie odpowiedz na nurtujace mnie pytanie?
  • Odpowiedz
@OnionMan: wszystko zależy od tego jaką formę opodatkowania wybierzesz, jeśli np ryczalt płacisz 3% od całości, w większości przypadków wychodzi to lepiej niż 18% dochodowego ;p minus taki że nie możesz odliczac żadnych kosztow
  • Odpowiedz