Wpis z mikrobloga

Ponieważ dzisiaj po raz kolejny cholery dostałem tłumacząc, że mój zawód to wcale nie jest o----------e się za grubą kasę tylko ciężki kawałek chleba natchnęła mnie wena edukacyjna ;)

Jacyś chętni na #ama z konsultantem SAP (MM i WMS)?

O firmie dla której pracuję wile nie powiem, bo pracujemy m.in. przy przemyśle obronnym w jednym z krajów i mamy całą książkę rzeczy o których nie mówimy, ale o pracy konsultanta jako takie chętnie opowiem.

#sap
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mnht: /H ;)

Mistrzem nie jestem, ale czasem debugguję, zwykle kiedy jestem gdzieś daleko i ze względu na różnice czasowe z developerem się nie mogę skontaktować. Tak czy inaczej znam absolutne podstawy i nigdy nie trafiłem jeszcze na dobrą instrukcję, a koderzy niechętnie dzielą się wiedzą.

BtW - pracuję dla firmy amerykańskiej, ale cała część IT została wydzielona do firmy-córki w Indiach, więc teoretycznie pracuję dla Hindusów, i moim bezpośrednim
  • Odpowiedz
@Usurper: Witam kolege z branży. Moje pytania:

1. Czy skończyłeś studia, jeśli tak to jakie?

2. Ile masz lat?

3. Jaka jest wielkościowo firma w której (nie dla której) pracujesz - duże korpo czy mała firemka - 15 os ?
  • Odpowiedz
@zagor: 1) Studia skończyłem, ale zdecydowanie nie informatyczne ;) Jestem logistykiem z wykształcenia.

2)Stara d--a ;) 34 lata

3) Zdecydowanie ogromna korporacja, pierwsza 50 największych firm na świecie dziłająca w kulkunastu branżach na prawie wszystkich kontynentach.
  • Odpowiedz
@Usurper: To co o Abaperach napisałeś to kłamstwo :) Z----------y za tych konsultantów, bo c---a wiedzą (często nawet sutruktury tabel swojego modułu nie znają) i do tego wymyślają cuda do zrobienia, jakby SAPA nie znali. Pedały :P
  • Odpowiedz
@Qrystus: Pewnie :)

@whill3r: Tabele MM znam na wyrywki obudzony o 3 w nocy ;) Przez tych nierobów ABAPerów co się da to robię w SQ, bo to przecież swoim małym rozumkiem nie ogarnie, że te cuda to coś czego akurat tak się składa klient potrzebuje. Cioty :P
  • Odpowiedz
@Usurper: Ciekawe, że piszesz, że z takim doświadczeniem mało wiesz o debuggowaniu. Praktycznie na każdym projekcie coś większego debugguję..

Co do ABAPerów, naprawdę zarabiają więcej niż SAPerzy? Z mojego doświadczenia masz trzy drogi:

1.
  • Odpowiedz
@Vierling: SAP - System klasy ERP, czyli obsługa całego przedsiębiorstwa

ABAP - jeżyk programowania stworzony specjalnie dla SAP

SQ -czyli SQ00, SQ01, SQ02 i SQ03, query builder dla SAP. Nawet średnio ogarniety użytkownik będzie w stanie stworzyć dla siebie raport wewnątrz SAP, który połaczy dane z kilku
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Temat debuggowania jest dla mnie trudny z jednego powodu, brakuje mi technicznego wykształcenia.

Niby MM to nie to samo co WMS, a jednak zapotrzebowanie na konsultantów z obu dziedzin jednocześnie jest spore. WMS jest jakby nie patrzeć częścią materiałową. Nawet dzisiaj rozmawiałem z headhunterem (swoją drogą skąd oni biorą numery?), który koniecznie chciał kogoś kto ogarnie MM i WMS. Fakt, że zaoferował stawkę, że nawet ja, jako najlojalniejszy pracownik
  • Odpowiedz