Wpis z mikrobloga

Postanowiłem opublikować pierwszego Drumcama z ostatniego koncertu #godbite ( https://www.facebook.com/Godbite )

SAM SEKS! Tak, jak widać bardzo chciałbym umieć grać blasty ;]

Pierwszy wykon live jednej z najnowszych (nieprzećwiczonych) pieśni Godbite zwiastującej najnowsze kompozycje bandu. 7 minutowa opowieść o perkusyjnym pocie, łzach, braku selektywności i podróży przez nietrzymanie tempa (i nie tylko) nagrana podczas ostatniego koncertu z Obscure Sphinx.

#drumcam #szczecin #metal #rock #perkusja #januszeperkusji
hoRacy - Postanowiłem opublikować pierwszego Drumcama z ostatniego koncertu #godbite ...
  • 8
  • Odpowiedz
@hoRacy: powiedz jak to jest grać na scenie jako perkusista? W sensie, grasz wszystko z pamięci, wiesz, że teraz ma być coś lżejszego itd czy jednak słyszysz co się na scenie dzieje, jak grają gitarzyści itp itd?

Sam jestem początkującym perkusistą, uczę się grać, na razie mam perkusje elektroniczną, więc nie znam hałasu normalnej perkusji jak za nią się siedzi (tylko wiadomo, jak to z koncertów :))
  • Odpowiedz
@ilopan33: Scena to walka, mamy dość złożone, długie i ekspresyjne kawałki. Nie ma czasu by się czegoś napić, czy poprawić np. przekręcony statyw, bo ciągle gęsto się gra.

Co do grania z pamięci - oczywiście, każde najmniejsze uderzenie jest zaplanowane i przećwiczone. Zaprojektowane. Z tym, że jeżeli trzymasz się charakterystycznej bazy (czyli np. akcenty, itd.), to w miarę przypływu sił i inwencji można malować dźwiękami pomiędzy podstawą. + reagowanie na
  • Odpowiedz