Wpis z mikrobloga


Na przełomie XIX i XX w. Dąbrowa była największym skupiskiem inteligencji technicznej w Zagłębiu, której kuźnią była Szkoła Górnicza Sztygarka. Historia tej szkoły to piękne karty w dziejach polskiego górnictwa i walk rewolucyjnych. Wydawała też ważne czasopismo naukowe Przegląd Górniczo-Hutniczy. Sama tylko kopalnia Reden zatrudniała połowę robotników tworzącego się wokół Dąbrowy zagłębia przemysłowego, któremu dała nazwę. Huta Bankowa była największą w Królestwie Kongresowym, a moc jej maszyn stanowiła 1/3 całego przemysłu Królestwa i zapoczątkowała w nim produkcję stali.

Otóż ukończyłem ten Hogward z oceną bardzo dobry! Były tylko dwa takie dyplomy na dwie klasy o profilu ślusarz-spawacz

Jakie wysiłki podjąłem w celu zdobycia tego zaszczytu?

1. Cały rok ostatniej klasy na wagarach, zero nauki.

2. Egzamin teoretyczny w stanie skrajnie nietrzeźwym.

3. Wylosowane pytania w stylu: co to jest korozja itp.

4. Egzamin praktyczny polegający na zapłaceniu składki na remont klasy, oczywiście remont firma zewnętrzna zrobiła.

5. Brak spawacz na dyplomie gdyż okazało się że Hogward nie ma uprawnień ku temu więc kto chciał w ramach praktyk chodził prywatnie na kurs u jakiegoś Janusza w garażu.

#pracaspawaczamnieprzeistacza #edukacja #szkola #obrobkametali #elitanarodu #spawanie #studbaza ##!$%@?
Pobierz S.....Q - ! Pośmiejemy się z wyrobników takich jak ja!
SPOILER




Na przełomie XIX i...
źródło: comment_Ghf7irFKoP9PBmk96ksKNRSYzFN0aIC8.jpg
  • 14
@MasterSoundBlaster: pracuje na uniwersytecie technicznym trochę nawet w zawodzie technik elektronik. Zazwyczaj serwis i obsługa przeróżnych maszyn począwszy od komputerów kończąc na maszynach do czyszczenia powierzchni płaskich. Jak poznam trochę bardziej język niemiecki to będę szukał bardziej pracy w zawodzie.
@chup: no dawno hehe. Juz mam 28 lat. Od 3 lat za granico. Ale dopiero od pół roku coś mowie po niemiecku bo wcześniej tylko z Polakami pracowałem.
@SUQ-MADIQ: No dobra podejście ludzi, ale coś tam zawsze się mogłeś nauczyć przynajmniej liznąć teorii, szkoła powinna wyrabiać nawyk myślenia, co do systemu edukacji to może nie warto się rozpisywać .. są szkoły do których większość idzie bo ma jakieś zainteresowania - np. politechniki (przynajmniej tak mi się wydaje). Co do innych uczelni wyższych to nie wiem bo nie miałem okazji tam studiować. Masz rację że parcie na studia w dzisiejszych