Wpis z mikrobloga

Witam.

Zacznę od tego, że niecałe 2 miesiące temu postanowiłem się wziąć za siebie. Od tego czasu biegam 4-5 razy w tygodniu, 4 razy w tygodniu chodzę na siłownie, a do tego robię 2 treningi crossfitowe/interwałowe. Efekty są, ale jestem średnio zadowolony (no dobra, w ogóle nie jestem zadowolony). Czy dodanie 2 treningów kalistenicznych do tego, co jest obecnie, będzie dobrym pomysłem?

#silownia
  • 35
@Utiopa: Po prostu wydaje mi się to mało opłacalne. Wole zrobić coś konkretnie i porządnie. Chociaż obecnie robię w piątki trening FBW, ale to wynika z tego, że na wf'ie na studiach zapisałem się na siłownie. Ale ta siłownia to raczej taka bardziej fitnessowa jest (sporo maszyn, zero wolnego ciężaru), więc stwierdziłem, że zostaje mi zrobić FBW.
@Czumanahana powiem Ci że mi się również lepiej ćwiczy splitem. z FBW przerobiłem może raptem kilka miesięcy i również, może z przyzwyczajenia nie mogłem dalej ciągnąć treningu, jeśli nie wracałem do domu z kompletnie wyłączoną ze zmęczenia częścią ciała. W zimę będzie ciężko jeśli chodzi o ten plac zabaw, ale ogólnie fajna sprawa. Też kiedyś chciałem zacząć ale lekki brak warunków mi doskwiera i jest co jest.

Nie przesadzaj z intensywnością treningów,
@Utiopa: Wiem, że nie ogranicza się tylko do maszyn. Powiedziałem, dlaczego w piątek robię fbw. Swoją drogą, to nie mówię, że rzeczywiście jest mało opłacalne. Mam takie wrażenie i bardziej odpowiada mi trening kilku partii. Ale z drugiej strony, po takim treningu czuje się nieco ociężały. I właśnie dlatego chcę się trochę pobawić masą własną, coby się trochę porozciągać i popracować nad swoim ciałem bardziej jako nad całością.
@Czumanahana: nie chcesz sie bawic w 'maksy' cokolwiek to znaczy ( boisz sie duzo podnosic? ) a chcesz budowac sile. Nie musisz zylowac na treningu i co drugi trening sprawdzac rekordy, ale musi byc on na tyle intensywny, aby dawal rezultaty czyli cwiczenia w zakresie 80-90proc swojego 'maksa'. Sila nie bierze sie ze 100 na klate, bo do tego wystarczy rok porzaadnego treningu. Sile produkuja plecy - podciaganie, wioslowanie, martwy ciag
@maze:

Poniedziałek:

-klata (wyciskanie na płaskiej 4x 10 - 65kg (maks 83), rozpiętki (4x15), wyciskanie hantl (4x15), butterfly (4x12)

-biceps i triceps troche ciężko mi to będzie opisać, ale spróbuje hantli stojąc 4x15, uginanie ręki siedząc (najpierw 10 razy dużym ciężarem (aktualnie 12kg), potem 5 mniejszym(około 7kg)), następnie połówki gryfem łamanym stojąc, a potem triceps gryfem łamanym leżąc (to robimy na zmianę, tj. najpierw biceps, potem triceps - przerwa, również 4