Wpis z mikrobloga

Siedmiu żołnierzy.

W roku 2010, w ciągu niespełna 72 godzin aż siedmiu brytyjskich żołnierzy zginęło w czasie służby w Afganistanie. Ich ciała zostały przetransportowane do bazy lotniczej mieszczącej się na terenie niewielkiego miasteczka Wotton Bassett. Ceremonia pogrzebowa sprawiła, że wszyscy mieszkańcy wyszli na ulicę oddać hołd poległym żołnierzom. Na ten jeden krótki moment czas jakby stanął w miejscu, zapanowała cisza. Łez nie ukrywali nawet najtwardsi weterani.

Przybycie trumien oraz przejazd orszaku pogrzebowego oznaczało kolejne chwile cierpienia dla rodzin zgromadzonych w miasteczku. W tym momencie została uwieczniona chwila, która najbardziej odzwierciedlała tragedię każdego członka rodziny i przyjaciela zmarłych żołnierzy. Ze łzami w oczach, z twarzą wykrzywioną z bólu wzdłuż orszaku podąża młoda kobieta. Idąc powoli z bukietem żółtych róż, Helen Fisher dostrzega w końcu samochód z ciałem swego kuzyna, 20-letniego Douglasa Hallidaya.

W tej jednej krótkiej chwili, kobieta miała dla siebie odrobinę prywatności przepełnionej smutkiem i rozpaczą. Nie zważając na tłumy i kamery, przycisnęła policzek do szyby, by choć przez moment poczuć bliskość drogiej osoby, która oddała swe życie w służbie ojczyzny. "Wewnątrz siebie cicho wykrzykiwałam jego imię. Dougie. Dougie. Chciałam tylko znaleźć się blisko niego, jak tylko mogłam. Chciałam dotknąć go, uściskać, tchnąć w niego życie. Powiedzieć mu, że go kocham i że cała rodzina jest z niego dumna."

Jest to niezwykle poruszająca i prywatna chwila, której nie da się i nie powinno się w żaden sposób komentować lub interpretować.

Źródło

#historiajednejfotografii #fotohistoria #fotografia
Pobierz siwymaka - Siedmiu żołnierzy.



W roku 2010, w ciągu niespełna 72 godzin aż siedmiu ...
źródło: comment_KwnnbS8pupWcOAcGAKverIiCW3Ffyvs3.jpg
  • 16
@ripp1337: A od czego zaczęła się wojna w Afganistanie? Od ataku na WTC, od tego, że władzę w tym kraju zdobyli Talibowie, który w jawny sposób zagrażali i zagrażają cywilizacji zachodniej. Oczywiście, na każdej wojnie najbardziej cierpią cywile, ale jak sobie wyobrażasz inaczej wojnę z Talibami? Trzeba było czekać na kolejne zamachy w innych krajach? A samo obwinianie poległego żołnierza jest już poniżej krytyki...
@Maks_S: Powiedz mi co może fanatyk dotykania osiołków lub kóz który jest tysiące kilometrów od Wielkiej Cudownej Ameryki może? ... NIC...ale takie firmy jak Lockhead lub Boeing potrzebują niekończącego dopływu hajsu a nic tak nie rozkręca interesu jak niekończące się wojny, najlepiej gdzieś daleko...to jest tzw. terroryzm
@Nikt84: No najwyraźniej mogli, WTC, zamachy w Londynie i Madrycie? Oczywiście, są też głupie wojny, jak na przykład moim zdaniem ta w Iraku, gdzie Stany szukały tylko pretekstu do ataku i obalenia Saddama, co zniszczyło równowagę w regionie, ale wojna w Afganistanie była odpowiedzią na atak na członka NATO i tyle. Jak ktoś atakuje, to my się bronimy, oczywiste.
Powiedz mi co może fanatyk dotykania osiołków lub kóz który jest tysiące kilometrów od Wielkiej Cudownej Ameryki może?


@Nikt84: Nie doceniasz tych ludzi. Bin Laden, dla przykładu, pochodził z Arabii Saudyjskiej i miał duży i stały dopływ gotówki. Dość dobrze zorganizował siatkę terrorystyczną, zamach na WTC to nie był pierwszy zamach w który był zaangażowany na terytorium USA.

Państwo Islamskie rekrutuje ludzi wśród obywateli krajów europejskich. Ci ludzie są w stanie
@zerozero7: Bin Laden ten typ co siedzial w jaskiniach? Sponsorowany przez Darpa czy CIA lub inne dziadostwo? Może Kaddafi też był mega zagrożeniem? A może to tylko biznes co zostało pokazane w filmie "Pan życia i śmierci"
Darpa,CIA...o masonerii ty piszesz nie ja więc #heheszki to nie tu. Pozatym USA pewnie nie mają satelit szpiegowskich i przypadkiem nie wiedzieli cały czas gdzie jest BIn Laden