Wpis z mikrobloga

Mirki, jak dobrze ogarnąć gramatykę z angielskiego. Może są jakieś strony, które ułatwiają zrozumienie. Potrzebuję trochę nauczyć się pod test, ale głównie chcę jak najdłużej zapamiętać i rozumieć intuicyjnie. Przeczytanie regułek i robienie stu przykładów według mnie jest trochę nieefektywne. #angielski
  • 10
  • Odpowiedz
@oranje: Aby rozumieć intuicyjnie, automatycznie stosować poprawną gramatykę potrzebujesz kilkuset godzin praktyki. A jak chcesz się trochę nauczyć pod test to przeczytaj regułki i zrób sto przykładów :( Nie da się inaczej.
  • Odpowiedz
@oranje: Ja ci powiem tak, że nie warto uczyć się gramatyki, tylko od razu konkretnych wypowiedzi. Z czasem poznając więcej słów i wypowiedzi sam z siebie będziesz umiał sklecać poprawne zdania. Dobrze jest też, jak powiedział @comprido5 rozmawiać po angielsku.
  • Odpowiedz
@CegielniaPL: To ja wiem. Staram się czytać książki po angielsku. Chciałbym tylko dobrze ogarnąć pod test a przy okazji, żeby mi coś z tego zostało na dłużej. Myślałem, że jest jakaś strona, która dobrze to tłumaczy.
  • Odpowiedz
@oranje: pograj w jakąś grę gdzie nie ma polaków, a czat głównie w języku angielskim np na facebooku, grałem kiedyś w war commander, często można z ludźmi porozmawiać o różnych pierdołach, nawet na raidcall rozmawiałem. też sporo czasu szlifowałem w obcokrajowych gildiach w world of warcraft na międzynarodowych prywatnych serwerach. ogólnie cały angielski umiem z gier i tam się go uczyłem odkąd pamiętam. poczytaj newsy po angielsku, poradniki itp. nawet
  • Odpowiedz