Wpis z mikrobloga

Jak działa amazon?

1) Tworzysz produkt. Kupujesz EAN13 - kod paskowy, robisz zdjęcia reklamowe, płacisz za opisy w wielu językach, przygotowujesz dokumentacje, support i tak dalej...

2) Wystawiasz produkt na amazon

3) Chińskie firmy z siedzibą w Europie (i nie tylko) kopiują pomysł, design i tak dalej i dokładają swoje oferty pod Twoją.

4) Teraz po wejściu na stronę produktu klient najpierw widzi ich oferty sprzedaży (3 razy tańsze, bo nie mają prawie żadnych kosztów związanych z rozwojem, opracowaniem, marketingiem, opracowaniem etc)

5) Piszesz do supportu amazona, że nieuczciwa konkurencja zalewa rynek. Amazon odpowiada, że trzeba zarejestrować markę

6) Rejestruję markę w katalogu amazon. Wnoszę kolejne zapytanie o usunięcie nieuczciwych ofert ze strony produktu

7) Amazon każe kupić mi od konkurencji towar i wysłać im dowody, że to są podróbki. (Jestem jedynym dystrybutorem towaru przez siebie produkowanego)

8) Mam Około 300 takich ofert z nieuczciwymi konkurentami na amazon. Mam wspierać konkurencje kupując od nich?

9)???

10) Profit??? Brak :(

Bonus. Doszło do tego, że konkurencja jest w stanie edytować opis moich produktów, które ja wystawiłem, zaprojektowałem i nikt inny nie ma prawa ich sprzedawać. Mimo tego, ja mam inny opis w edycji produktu, a na stronie, którą widzą klienci widnieje inny opis.

#gorzkiezale #januszeamazona #amazon #truestory #nieuczciwakonkurencja #handel #chinskiecuda
  • 9
@Horbi: to to już wiedziałem wcześniej. Już od kilku lat moje wzory są do kupienia na dhgate i alibabie. Sądziłem jednak, że istnieje jakakolwiek ochrona w Europie na amazon i ebay. Okazuje się, że dziesiątki tysięcy dobrze obsłużonych klientów to za mało dla amazon i wolą stawiać na tanie podróbki byle tylko być konkurencyjni cenowo przy innych serwisach.
@FunWorld: Jestem producentem. Mam ten sam problem. Sprzedają chińskie podróbki na moich ogłoszeniach. Walczę z tymi dziadami ale Amazona to nie interesuje. Tak jak i Tobie karze zakupić przedmiot i przesłać zdjęcia. Ile nerwów muszę stracić na walce z nimi!
@Pixeler: A próbowałeś tak zrobić? Ja wczoraj kupiłem testowo jeden z produktów (który mają na FBA) i mam zamiar wykonać dokumentację różnic mojego produktu i fake. Zobaczymy, czy faktycznie zniszczą cały stock fake itemów, który mają na swoim magazynie. Jak się uda, to mam zamiar kupować, dokumentować i odsyłać do Amazon (nie do sprzedawcy, aby ten nie sprzedał tego ponownie.) Poświecę trochę czasu na to, ale może zniechęcę kilku nierobów do
@FunWorld: Napisałem do Ciebie na PW. Ja już jeden testowy zakup zrobiłem. Porobiłem zdjęcia, opisałem różnice, wysłałem do Amazona, zablokowali go, ale zaraz 3 następnych zaczęło sprzedawać. Do nich nie dociera, że jest się producentem i że na 100% mają podróbki. Różnią się kształtem, kolorem, szerokością, metką itd.